Quaife-Hobbs absolvoval úspěšný debut ve voze F1 v testech Virginu

Britský závodník GP3 Adrian Quaife-Hobbs testoval v neděli ve španělské Idiadě s týmem Virgin, s vozem MVR-02 jezdil v rámci testů aerodynamiky na rovince.
Quaife-Hobbs absolvoval úspěšný debut ve voze F1 v testech Virginu

Quaife-Hobbs seděl za volantem vozu formule 1 poprvé a Virginu pomáhal s laděním rozsáhlého balíku úprav, který tým poprvé nasadil během pátku turecké Grand Prix na monopost Tima Glocka. Quaife-Hobbs odjel v neděli celkem 146 kilometrů.

"Byl to pro mě neuvěřitelně mimořádný den," uvedl britský pilot. "O jezdění ve formuli 1 sníte už od začátků na motokárách, takže bylo skvělé si to konečně prožít. S týmem jsem odjel hodně jízd a pomohl mu nasbírat data. Nemůžu dost poděkovat Virginu za tuto úžasnou příležitost, protože mi umožnila získat zkušenosti a vidět tým formule 1 při práci. Díky takovým zážitkům máte ještě větší hlad, a je vzrušující ochutnat, co by mohla přinést budoucnost."

Virgin se při testu snažil porozumět balíku úprav a především pak zajistit spolehlivé fungování foukaného difuzoru a systému výfuků. Přehřívání v Turecku donutilo tým toto řešení z Glockova vozu po pátku odstranit.

"Celkově to byl pro nás produktivní test, Idiada nabídla skvělé podmínky pro testování našeho balíku vylepšení, který jsme nasadili v minulém závodě," komentoval šéf stáje John Booth. "Jak jsme mohli očekávat, při prvních jízdách jsme měli menší problémy a tento test nám dal příležitost lépe porozumět potenciálu těchto úprav. Těšíme se na další pokrok ve Španělsku."

Quaife-Hobbse šéf týmu Virgin pochválil za dobrou spolupráci s inženýry a přizpůsobení se vozu.

Další článek: O Webberově budoucnosti se zatím nejedná

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00