Původ současných problémů Renaultu vidí Red Bull u Briatoreho

Rozhodnutí Flavia Briatoreho vyvíjet KERS v rámci týmu připravilo podle Red Bullu Renault o zkušenosti, které mu teď schází.
Původ současných problémů Renaultu vidí Red Bull u Briatoreho

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner prozradil, že největší potíže má Renault s ERS. "Pomáháme jim s našimi zkušenostmi na kompletu pro rekuperaci energií," uvedl pro Autosport.

"Tam můžeme přispět nejvíc a tam jsou teď největší problémy. Naše zapojení bylo omezené, ale zvětšuje se."

Důvod je ten, že na rozdíl od ostatních výrobců motorů nemá Renault s ERS potřebné zkušenosti.

"Když se podíváte na situaci u Renaultu, Flavio (Briatore) před lety rozhodl, že rekuperaci energií a KERS bude řešit závodní tým, a ne výrobce motorů. Renault pak závodní tým prodal a my jsme KERS převzali a vyvinuli vlastní řešení, které jsme umístili k převodovce."

"Teď se s novými pohony vrátila rekuperace energií k zodpovědnosti dodavatele motorů, což je tam, kde by být měla. Ale oni (Renault) mají těžší učení než třeba Mercedes a Ferrari, které mají roky zkušeností."

Red Bull si na druhé straně cení, jak se Francouzi snaží. "Je to náročné, ale to, jak reaguje tým a jak reaguje Renault, víc už byste si přát nemohli," uzavřel.

Další článek: Renault: Pro mechaniky je to peklo, jedna porucha může znamenat konec tréninku

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna