Původ současných problémů Renaultu vidí Red Bull u Briatoreho

Rozhodnutí Flavia Briatoreho vyvíjet KERS v rámci týmu připravilo podle Red Bullu Renault o zkušenosti, které mu teď schází.
Původ současných problémů Renaultu vidí Red Bull u Briatoreho

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner prozradil, že největší potíže má Renault s ERS. "Pomáháme jim s našimi zkušenostmi na kompletu pro rekuperaci energií," uvedl pro Autosport.

"Tam můžeme přispět nejvíc a tam jsou teď největší problémy. Naše zapojení bylo omezené, ale zvětšuje se."

Důvod je ten, že na rozdíl od ostatních výrobců motorů nemá Renault s ERS potřebné zkušenosti.

"Když se podíváte na situaci u Renaultu, Flavio (Briatore) před lety rozhodl, že rekuperaci energií a KERS bude řešit závodní tým, a ne výrobce motorů. Renault pak závodní tým prodal a my jsme KERS převzali a vyvinuli vlastní řešení, které jsme umístili k převodovce."

"Teď se s novými pohony vrátila rekuperace energií k zodpovědnosti dodavatele motorů, což je tam, kde by být měla. Ale oni (Renault) mají těžší učení než třeba Mercedes a Ferrari, které mají roky zkušeností."

Red Bull si na druhé straně cení, jak se Francouzi snaží. "Je to náročné, ale to, jak reaguje tým a jak reaguje Renault, víc už byste si přát nemohli," uzavřel.

Další článek: Renault: Pro mechaniky je to peklo, jedna porucha může znamenat konec tréninku

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10