Putrajaya ePrix: Druhý závod formule E vyhrál Sam Bird

Sam Bird vyhrál druhý závod šampionátu elektrických formulí, který se jel tentokrát v Malajsii ve městě Putrajaya.

Vysoké teploty, dvanáct zatáček a 2,5 km dlouhý okruh čekal na jezdce v rámci druhého podniku šampionátu formule E.

Nejrychlejší čas v kvalifikaci sice zajel Nicolas Prost, ten byl ale odsunut o 10 míst za kolizi s Nickem Heidfeldem v závěru prvního závodu.

Z prvního místa tak do závodu odstartoval Oriol Servia, vedle kterého se do první řady postavil Sam Bird. Za nimi pak odstartovali Abt a Trulli.

Hned v prvním kole došlo ke kolizi mezi dvěma ženami, které ve formuli E máme (Katherine Leggeovou Michaelou Cerruti). Brabham pak roztočil Heidfelda. Na trať musel safety car.

V pátém kole proběhl restart. Bird se dostal před Serviu, který se začal propadat pořadím. Franck Montagny o chvíli později poslal Heidfelda do zdi v páté zatáčce. Na trati se tak znovu objevil safety car. Po restartu na to Bird pořádně šlápl a vybudoval si slušný náskok. Montagny se mezitím dvakrát potrestal za způsobené kolize. Nejdříve boural a poškodil si přední křídlo, později pak dostal penalizaci za překročení rychlosti v boxech.

V 18. kole zastavil na trati Brabham, což velká část startovního pole využila k zastávkám v boxech. Safety car se ale na trati neobjevil, jen Senna vyletěl do únikové zóny ve stejném místě.

Po zastávkách v boxech se do čela s velkým náskokem dostal Abt, který stavěl už o několik kol dříve. Abt začal zajíždět velmi pomalá kola. Sam Bird se proto ve 25. kole vrátil zpět do čela závodu a neohroženě vyhrál. Jen pár zatáček před koncem tvrdě boural Bruno Senna.

Výborný závod předvedl vítěz minulého závodu Lucas di Grassi, který dojel druhý po startu z 18. místa. Z výsledku a závodu měl větší radost než z minulého vítězství.

Dalším závodem je 13. prosince Punta del Esta v Uruguayi.

Skvělá podívaná a díky pro FIA

Druhý závod přinesl opravdu dobrou podívanou a dočkal se řady vylepšení. Závod bylo možné sledovat živě přímo prostřednictvím oficiálních webových stránek, přičemž kvalita obrazu byla na vysoké úrovni a kromě oficiálního kanálu jste si mohli zapnout až čtyři onboard záběry. Formule E nabízí také zdarma pěkný live timing a grafiku během přenosu.

Další článek: Villeneuve: Vettel je pro Ferrari něco jako mesiáš

13:23 | Pérez musí měnit převodovku + 5 míst.
11:09 | Renault má nového sponzora: Verizon Media. Na vozech se objeví také loga propagující Yahoo.
20. září | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
20. září | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.