PURE pozastavil práce na novém motoru

Snaha společnosti PURE vstoupit do formule 1 v roce 2014 jako nezávislý dodavatel šestiválcových motorů dostala vážnou trhlinu, kvůli nedostatku financí se její továrna zastavila.
PURE pozastavil práce na novém motoru

"Vyráběli jsme díly a sestavovali motory v Kolíně nad Rýnem, ale to se dnes zastavilo," řekl majitel firmy Craig Pollock pro Autosport.

Důvodem jsou samozřejmě finance. "Situace je velmi prostá," vysvětloval. "Investor sídlí v USA, ale překlenovací finance musí pocházet z EU, švýcarské úřady na tom trvají kvůli daním. Očekáváme, že překlenovací finance budeme mít na konci měsíce a budou pocházet z EU."

Šéf vývoje PURE Gilles Simon poslal všem dodavatelům e-mail, ve kterém se za vzniklou situaci omluvil. "Finanční prostředky, které jsme očekávali od našich investorů, nejsou k dispozici, a to nám neumožní v tomto projektu správně vykročit. Doufáme, že se situace vyřeší rychle, ale netuším, kdy by to mohlo být možné nebo kdy budeme moci v projektu pokračovat."

PURE (Propulsion Universelle Récuperation Energie) je švýcarská společnost, ale jako technické zázemí využívá továrnu Toyoty v Kolíně nad Rýnem.

Další článek: GP Maďarska 2012 - pátek

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“