Punta del Este ePrix vyhrál Vergne, di Grassi měl problém s prádlem

Bývalý jezdec Toro Rosso a testovací jezdec Ferrari Jean-Éric Vergne vyhrál závod formule E v Punta del Este.

Vergne odstartoval do závodu z pole position a kromě zastávek v boxech před sebe nikoho nepustil. K vítězství ale rozhodně nepřišel snadno. Boj o první místo přinesl velmi napínavou podívanou. Na Vergneho dotíral zejména na konci závodu di Grassi. Mezi oběma došlo k ostrým soubojům, při kterých se di Grassi málem roztočil. Di Grassi byl doslova přilepený na zadní křídlo svého soupeře a došlo i k několika kontaktům.

Di Grassi nakonec v cíli závodu ztratil necelých 0,5 sekund. Z Punta del Este odjel s body za druhé místo, ale také se třemi trestnými body a tučnou pokutou 10 tisíc euro. Sportovní komisaři ho nepotrestali za tvrdý souboj s Vergnem, ale z podstatně kurióznějších důvodů. Di Grassi totiž na sobě neměl odpovídající ohnivzdorné prádlo.

Třetí skončil Sam Bird, který se málem zapojil do souboje o vítězství, ale v posledních kolech šetřil energií a ze souboje vypadl.

Špatně dopadl závod pro Buemiho, který narazil do bariéry ve třinácté zatáčce. Po 10 kolech tak musel měnit vůz a do souboje o body už nezasáhl.

Vergne je momentálně v čele šampionátu formule E. Pokud by uspěl, byl by to už druhý bývalý jezdec Red Bullu, který by se stal mistrem světa formule E.

Diskuze (6) Další článek: Letos se musím ukázat Mercedesu, ví Ocon
15:20 | Potvrzeno... Schumacher i Ticktum se zúčastní prestižního závodu F3 v Macou... přesně za měsíc.
13:16 | Potvrzen harmonogram testů. Pojede se opět v Katalánsku a to od 18. do 21. února a od 26. února do 1. března.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 39. narozeniny...
16. října | Pascal Wehrlein bude jezdit ve formuli E, takže do Toro Rosso zdá se nepůjde...