Pujolar: Maldonado bývá podceňován, zapůsobil na mě stejně jako Montoya

Závodní inženýr týmu Toro Rosso Xevi Pujolar si ze všech jezdců, se kterými kdy pracoval, nejvíc cení Pastora Maldonada a Juana Pabla Montoyi.
Pujolar: Maldonado bývá podceňován, zapůsobil na mě stejně jako Montoya

Pujolar začínal ve formuli 1 u Jaguaru, poté dlouhé roky pracoval pro Williams, než se letos přesunul do Faenzy. Pilotů tedy poznal mnoho.

"Vždy říkám, že ti, kdo na mě nejvíc zapůsobili, jsou Pastor a Montoya," uvedl pro španělský list El Confidencial. "Možná protože jsou si podobní. Jsou to bojovníci, Pastor ukázal, že je rychlý, občas je podceňovaný."

"Pracoval jsem s Markem Webberem, Ralfem Schumacherem... To jsou také přední jezdci, ale pro mě to nebylo stejné."

Nejčerstvější zkušenosti má Pujolar s Maldonadem u Williamsu. "S Pastorem jsme navázali vztah, když byl tým stabilní. Dobře jsme si rozuměli. Když se vrátil z trati a začal hovořit o autě, viděl jsem, jak reaguje, a hned jsem věděl, co se s autem děje. Pak jsem se podíval na data a potvrdil jsem si: 'Ano je to ono.'"

"V mnoha případech jsem ho sledoval před kvalifikací, jak nastupuje do vozu, a pomyslel jsem si: 'Dneska to bude dobré.' Nebo naopak mi on řekl: 'Na dnešek zapomeň.' A měl pravdu. Když ho dobře poznáte, víte, co se bude dít."

Další článek: Auto vydrželo pohromadě, a to je pozitivní, hodnotí Grosjean

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10