Půjdu tam, kam půjde McLaren, říká Hamilton

O víkendu proháněl po okruhu Mercedes SLR 722.
Klepněte pro větší obrázekLewis Hamilton si tento víkend ukrátil na okruhu v Silverstonu. V Mercedesu SLR 722 tam pod dohledem Damona Hilla povozil britské novináře.

Legračně vypleštěné tváře motoristických korespondentů a vedle nich Hamilton za volantem supersporťáku dnes v Británii zaplavili sportovní přílohy. (K vidění ZDE.)

Ač celé odpoledne propršelo, Hamilton i ostatní hosté se prý náramně bavili. A došlo i na rozhovory. Úřadující mistr světa bez šance na obhajobu se zmínil, že se letos zlepšil jeho vztah s ostatními jezdci ve formuli 1.

„Víc mě berou. Asi proto, že se letos musím víc snažit. Dřív jsem při setkáních jezdců zůstával sám, teď se s ostatními mnohem víc bavíme,“ popsal.

I Hamilton vnímá nebezpečí toho, že příští rok už nemusí formule 1 existovat tak, jak ji známe. V takovém případě je připraven následovat McLaren a Mercedes. „S McLarenem mám smlouvu a půjdu, kamkoliv půjdou oni. Jde tu o FIA a týmy. Moje práce je sednout do auta a jezdit,“ řekl.
Další článek: BMW si na Silverstone přiveze balík nových dílů

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.