Psycholog mi loni pomohl víc, než jsem si myslel, říká Grosjean

Romain Grosjean je přesvědčený, že už má definitivně za sebou období častých nehod a s tím souvisejících problémů. Pomohl mu ho překonat psycholog.
Psycholog mi loni pomohl víc, než jsem si myslel, říká Grosjean

Francouzský závodník Lotusu se loni netajil tím, že vyhledal odbornou pomoc, aby překonal těžké období. Teď je velmi rád, že to udělal.

"Hodně mi to přineslo, víc, než jsem si na začátku myslel," řekl v rozhovoru pro Canal +. "Byly to kroky, které jsem udělal dobrovolně. To je podle mě první fáze, následně mi to umožnilo se lépe cítit na svém místě, lépe se cítit ve své práci, být lepší."

"Všichni vrcholoví sportovci si procházejí komplikovanějšími obdobími, kdy si říkáte: 'Jsi moc špatný, proč to děláš?' Jakmile tu fázi překonáte, snažíte se tomu porozumět a analyzovat. Zlepšujete se pomocí detailů, díky kterým se mi jednoho dne podaří vyhrát Grand Prix."

O dosaženém pokroku podle Grosjeana svědčí i jiné vnímání ze strany ostatních jezdců ve startovním poli.

"Za rok se změnilo celkem hodně věcí," konstatoval. "Už jsem odjel hodně Grand Prix, takže jsem získal hodně zkušeností. Hodně jsem na sobě pracoval, abych se zlepšil. Byl jsem černá ovce, na kterou všichni ukazovali prstem, dnes jsem odhodlaný pracovat a změnit se."

"Někteří piloti mě dokonce brání, což je sympatické a ukazuje to, že pracuji dobře, že se zlepšuji a zachovávám si své kvality."

Další článek: Da Costa: O postupu do formule 1 rozhodnou mé výsledky ve zbytku sezóny

16:34 | Smazané časy v kvalifikaci. Devátá zatáčka (6krát): Gio, Per, Msc, Gas, Nor, Str. Patnáctá zatáčka (4krát): Lat, Gas, Vet, Str.
13:18 | Déšť, který neměl přijít, přišel. #Imola
13:03 | Cunoda zaplatí 300 euro. Nikoliv za ostřejší jazyk v týmovém rádiu, ale za překročení rychlosti v boxech o 2,4 km/h.
12:55 | V posledním tréninku bylo smazáno 18 časů v deváté a 3 časy v patnácté zatáčce.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00