Psychicky unavený Giovinazzi získal v Monaku první letošní bod pro Alfu Romeo

Antonio Giovinazzi získal pro Alfu Romeo v Monaku první letošní bod. Může být hodně cenný.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Psychicky unavený Giovinazzi získal v Monaku první letošní bod pro Alfu Romeo | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Před Monakem měly tři týmy na svém kontě nula bodů: Alfa Romeo, Williams, Haas. V takovém případě se o pořadí v šampionátu a nemalém rozdílu v penězích za komerční práva rozhoduje podle lepšího umístění. Nahoře je tým, který získal nejvíce 11. míst. Pokud nebyl nikdo jedenáctý nebo mělo více týmů stejný počet jedenáctých míst, rozhodují dvanáctá místa atd. Jinými slovy je klíč stejný, jako v případě normálního shodného počtu bodů.

Z trojce Haas, Alfa Romeo a Williams měla Alfa Romeo asi největší šance letos bodovat. Ale za šance se body nedávají.

Antonio Giovinazzi zadělal na úspěch už v sobotu, když se dostal do třetí části kvalifikace. Do závodu pak po problémech Leclerca odstartoval z devátého místa.

Giovinazzi dostal v Monaku Alfu Romeo letos poprvé do Q3

Giovinazzi dostal v Monaku Alfu Romeo letos poprvé do Q3

„Byl to skvělý víkend,“ řekl Giovinazzi. „Od prvního tréninku jsem ve voze cítil sebedůvěru. V sobotu jsme zajeli skvělé kolo a postoupili do Q3. Body jsou samozřejmě pro tým vždy dobré – zejména první body v tomto roce.“

„Myslím, že jsme mohli zajet o něco lépe, možná osmé nebo deváté místo bylo možné, ale i tak jsem opravdu spokojený a je to dobrá motivace i pro tým.“

Podle Itala to byla velmi náročná Velká cena Monaka. Na trati neexistuje místo, kde si může jezdec odpočinout a navíc letos ani nevyjel safety car.

„Myslím, že je to po dlouhé době první Velká cena Monaka bez safety caru, nikdo neudělal chybu.“

„Bylo to docela intenzivních 78 kol. Snažíte se být stále na limitu s velkým množstvím paliva v autě, takže to nebylo vůbec jednoduché. Jsem trochu unavený psychicky, ne fyzicky, ale bodovat je samozřejmě vždy příjemné a jsem opravdu šťastný.“

Další článek: Nebyl tam ani centimetr, ale bylo to férové, říká Gasly o souboji s Vettelem

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.