Prvním cílem Ferrari je být druhým nejlepším týmem

Šéfinženýr Ferrari Pat Fry uznal, že má Mercedes tak velký náskok, že není možné hned mířit na jeho pozici, nejdříve je třeba se postavit do čela zbytku startovního pole.
Prvním cílem Ferrari je být druhým nejlepším týmem

Poslední závod byl pro Ferrari těžkou ránou, stačilo jen na konec první desítky, na což se nevydržel dívat prezident Montezemolo. Nakonec to nevydržel ani šéf týmu Stefano Domenicali a rezignoval.

„Od závodu v Bahrajnu jsme měli velmi nabitý program, zkoumali jsme všechny oblasti výkonnosti vozu, od pohonné jednotky, přes konfigurace zavěšení, až po vylepšení aerodynamiky,“ popisoval Fry, co se dělo po technické stránce.

Výsledkem je nastavení krátko až střednědobého cíle, který neodpovídá tomu dlouhodobému. „Samozřejmě pracujeme tak tvrdě, jak jen umíme, abychom dohnali ztrátu na top týmy, přičemž Mercedes má slušný náskok před zbytkem pole,“ pokračoval Fry.

„V tuto chvíli je naší prioritou etablovat se jako druhý nejlepší tým. Zabýváme se všemi oblastmi vozu, pohonnou jednotkou, aerodynamikou, zavěšením. Snažíme se udělat v každém závodě co největší krok.“

Jak se bude dařit Ferrari v Číně, si tým netroufá odhadnout. „Víme, co musíme udělat. Naši lidé se maximálně snaží, ale chvíli to potrvá,“ dodal Kimi Räikkönen.

Další článek: Alonso: Týmová rivalita se přehání, s Räikkönenem si pomáháme

18:07 | Tak ne zřejmě ale už určitě..
18:03 | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.
6. dubna | Racing Point jde stejnou cestou jako McLaren a Williams: část zaměstnanců na nucenou dovolenou a jezdci a vedení si sníží mzdy.
6. dubna | Část zaměstnanců Williamsu byla poslána na nucenou dovolenou. Vedení a jezdci si sníží mzdu o 20 %.