Prvních úprav se na korejském okruhu dočká úsek před cílovou rovinkou

Po pátečních volných trénincích se Jeongam dočkal slov chvály, ale zároveň potřebuje dořešit některé nedostatky. Středem pozornosti se stala sekvence posledních zatáček.
Prvních úprav se na korejském okruhu dočká úsek před cílovou rovinkou

Na svém pravidelném jednání jezdci konstatovali, že úsek 16. a 17. zatáčky a nájezdu do boxů není přehledný a bezpečný. Na vnitřní straně 16. zatáčky je navíc hrbol, který vůz při průjezdu destabilizuje. Ten bude do zítřka zakryt novým obrubníkem.

FIA také rozhodla, že zeď vpravo na výjezdu z této zatáčky bude posunuta dál od trati, protože v těchto místech hrozí náraz vozu ve vysoké rychlosti. Aby federace zabránila nebezpečným situacím především v závodě, zvažuje, že jezdcům povolí ignorování bílé čáry, která vymezuje vjezd do boxů. Na cestě k mechanikům by tak nemuseli tolik zpomalovat v místech, kde hrozí střet s ostatními vozy (na obrázku).

Další nedostatky korejského okruhu odhalil šéf McLarenu Martin Whitmarsh. "Je tu pár zatáček, kde jsou zrádné obrubníky, jsou o trochu níž než povrch trati," vysvětloval. "Je to případ zatáčky číslo 16 a 10, ale jsem si jistý, že jsou to jen drobnosti, které se vyřeší."

A konečně upraven bude také obrubník v poslední zatáčce číslo 18, aby si jezdci přes něj nezkracovali cestu a nešpinili trať nečistotami (taktéž na obrázku, vpravo vedle stříbrného Mercedesu Nica Rosberga).

 

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (15) Další článek: Pátek v Koreji: Jeongam nezklamal
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10