První závody možná budou nudné, varuje Leclerc Russella

Charles Leclerc před startem sezóny 2019 varuje George Russella. Podle Monačana by se měl nový pilot Williamsu připravit na to, že první závody by mohly být nudné. Leclerc vychází z vlastní zkušenosti z počátku sezóny 2018, kdy se Sauberem bojoval na zadních pozicích startovního pole.
První závody možná budou nudné, varuje Leclerc Russella

Dvojitá délka závodu oproti formuli 2 a souboje pouze na chvostu startovního pole. První závody ve formuli 1 s monopostem Williams by se Georgi Russellovi mohli „vléct“, myslí si Charles Leclerc, který vychází z vlastních zkušeností, které získal na začátku roku 2018.

Leclerc obsadil v prvních třech závodech loňské sezóny třinácté, dvanácté a devatenácté místo s poměrně velkou ztrátou na body. Monacký pilot proto varuje George Russella, aby se připravil na nudu za volantem.

„Pamatuji si, že první závody ve formuli 1 mi připadaly hrozně dlouhé v porovnání s formulí 2,“ řekl Leclerc pro RaceFans.net.

Russell se od Hamiltona naučil zejména to, jak komunikovat s týmem

Russell se od Hamiltona naučil zejména to, jak komunikovat s týmem

„Po dvaceti kolech si myslíte, že za dvě kola je cíl. Pak vám ale řeknou, že zbývá čtyřicet kol do cíle, to je vážně dlouhé!“

„Během prvních třech závodů jsme nebyli moc konkurenceschopní, takže po dvaceti kolech jsme byli třeba na devatenáctém místě. Pak je to velmi nudné, protože jen čekáte na konec závodu,“ popsal své pocity monacký pilot.

„Díky tomu jsem si mohl říkat, že závody jsou moc dlouhé. Poté to ale bylo mnohem zajímavější.“

George Russell v loňské sezóně vyhrál šampionát formule 2 a do formule 1 se chystá jako nováček, který má ale na svém kontě již stovky testovacích kilometrů. Ty najezdil s vozy Mercedes a Force India.

„Myslím, že je velmi silný jezdec. Samozřejmě nevím, jestli bude v prvních závodech stejně živořit, jako se to stalo mě. Nemám pro něj příliš mnoho rad, svoji cestu vzhůru určitě najde sám,“ věří Russellovi Charles Leclerc.

Foto: Getty Images / James Bearne

Další článek: Jestli budu ve WEC i v další sezóně? Je to „50 na 50“, říká Alonso

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10