První závody budou pro týmy Mercedesu luxusní, věří Mallya

Spolumajitel Force Indie Vidžaj Mallya je přesvědčený, že stáje s pohonem od Mercedesu budou mít na začátku sezóny náskok, který ostatní doženou nejdřív v Evropě.
První závody budou pro týmy Mercedesu luxusní, věří Mallya

Mallya se rozhodl prodloužit smlouvu s Mercedesem na období šestiválců poměrně brzy loni a teď je za to velmi rád.

"První čtyři závody představují velkou příležitost, hlavně pro týmy s motorem od Mercedesu, protože zatím ukazují, že mají náskok před ostatními," řekl pro oficiální stránky soutěže.

"Ale nakonec to celé bude, a tady znovu přichází to slovo, o spolehlivosti. V testech můžete dělat hodně hezkých věcí, ale závod je závod a podmínky jsou v závodě velmi odlišné."

"Až se vrátíme do Evropy, mnoho týmů bude mít své problémy vyřešené, a od Barcelony budou přicházet velké úpravy. Takže ano, můj odhad je, že tyto čtyři závody budou pro týmy s motorem Mercedes tak trochu luxusní. A jakmile se vrátíme do Evropy, tam začnou seriózní závody."

A jak konkrétně vidí Mallya šance své Force Indie v Austrálii? "Ha, otázka na křišťálovou kouli. Jezdci budou hrát velmi důležitou roli. Záleží na podmínkách daného dne."

"Pokud bude světlý a slunečný den, je to jedna věc. Pokud bude pršet, je to věc jiná. Ale určitě si dokážu představit oba vozy na bodech, alespoň v to doufám."

Další článek: Cíl v Austrálii uvidí jen polovina vozů, říkají Marko a Lauda