První závody budou pro týmy Mercedesu luxusní, věří Mallya

Spolumajitel Force Indie Vidžaj Mallya je přesvědčený, že stáje s pohonem od Mercedesu budou mít na začátku sezóny náskok, který ostatní doženou nejdřív v Evropě.
První závody budou pro týmy Mercedesu luxusní, věří Mallya

Mallya se rozhodl prodloužit smlouvu s Mercedesem na období šestiválců poměrně brzy loni a teď je za to velmi rád.

"První čtyři závody představují velkou příležitost, hlavně pro týmy s motorem od Mercedesu, protože zatím ukazují, že mají náskok před ostatními," řekl pro oficiální stránky soutěže.

"Ale nakonec to celé bude, a tady znovu přichází to slovo, o spolehlivosti. V testech můžete dělat hodně hezkých věcí, ale závod je závod a podmínky jsou v závodě velmi odlišné."

"Až se vrátíme do Evropy, mnoho týmů bude mít své problémy vyřešené, a od Barcelony budou přicházet velké úpravy. Takže ano, můj odhad je, že tyto čtyři závody budou pro týmy s motorem Mercedes tak trochu luxusní. A jakmile se vrátíme do Evropy, tam začnou seriózní závody."

A jak konkrétně vidí Mallya šance své Force Indie v Austrálii? "Ha, otázka na křišťálovou kouli. Jezdci budou hrát velmi důležitou roli. Záleží na podmínkách daného dne."

"Pokud bude světlý a slunečný den, je to jedna věc. Pokud bude pršet, je to věc jiná. Ale určitě si dokážu představit oba vozy na bodech, alespoň v to doufám."

Další článek: Cíl v Austrálii uvidí jen polovina vozů, říkají Marko a Lauda

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen