První závod třetí sezóny formule E vyhrál v Hong Kongu Buemi

Loňský šampion formule E Sébastien Buemi vstoupil do nové sezóny vítězstvím v Hong Kongu.

Kvalifikaci vyhrál v Hong Kongu vůbec poprvé ve formuli E Nelson Piquet před svým týmovým kolegou z týmu NextEV NIO Oliverem Turveyem. Druhou řadu obsadily Virginy – López a Bird. Loňský šampion Sebastién Buemi byl na startu pátý.

Závěrečná část kvalifikace byla z časových důvodů zrušena. V kvalifikaci jsme totiž viděli nehody di Grassiho a Frijnse, které si vyžádaly vyvěšení červených vlajek.

Piquet si na startu pohlídal první místo, což se ovšem nedalo říct o Turveyovi. Krátce po startu kolidoval Ma Qing Hua s oběma vozy týmu Abt (di Grassi, Abt).

Buemi se už v 7. kole dostal do boxů. O deset kol později boural López a vedle něj musel zastavit Nelson Piquet. Na trať vyjel safety car, čehož řada jezdců využila k zastávce v boxech.

Nelson Piquet zamířil k mechanikům až v okamžiku, kdy byly vyvěšeny zelené vlajky. Sam Bird z vedoucí pozice ještě o pár kol později a jeho zastávka se neobešla bez technických problémů.

Do čela závodu se tak dostal Buemi před Grassiho a Heidfelda. Trojice si své pozice pohlídala až do konce závodu.

Dalším závodem je 12. listopadu Marakeš.

Další článek: Button: Dojel jsem osmnáctý, což je dost strašné

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.