První závod třetí sezóny formule E vyhrál v Hong Kongu Buemi

Loňský šampion formule E Sébastien Buemi vstoupil do nové sezóny vítězstvím v Hong Kongu.
První závod třetí sezóny formule E vyhrál v Hong Kongu Buemi

Kvalifikaci vyhrál v Hong Kongu vůbec poprvé ve formuli E Nelson Piquet před svým týmovým kolegou z týmu NextEV NIO Oliverem Turveyem. Druhou řadu obsadily Virginy – López a Bird. Loňský šampion Sebastién Buemi byl na startu pátý.

Závěrečná část kvalifikace byla z časových důvodů zrušena. V kvalifikaci jsme totiž viděli nehody di Grassiho a Frijnse, které si vyžádaly vyvěšení červených vlajek.

Piquet si na startu pohlídal první místo, což se ovšem nedalo říct o Turveyovi. Krátce po startu kolidoval Ma Qing Hua s oběma vozy týmu Abt (di Grassi, Abt).

Buemi se už v 7. kole dostal do boxů. O deset kol později boural López a vedle něj musel zastavit Nelson Piquet. Na trať vyjel safety car, čehož řada jezdců využila k zastávce v boxech.

Nelson Piquet zamířil k mechanikům až v okamžiku, kdy byly vyvěšeny zelené vlajky. Sam Bird z vedoucí pozice ještě o pár kol později a jeho zastávka se neobešla bez technických problémů.

Do čela závodu se tak dostal Buemi před Grassiho a Heidfelda. Trojice si své pozice pohlídala až do konce závodu.

Dalším závodem je 12. listopadu Marakeš.

Výsledky

Další článek: Button: Dojel jsem osmnáctý, což je dost strašné

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00