První závod třetí sezóny formule E vyhrál v Hong Kongu Buemi

Loňský šampion formule E Sébastien Buemi vstoupil do nové sezóny vítězstvím v Hong Kongu.
První závod třetí sezóny formule E vyhrál v Hong Kongu Buemi

Kvalifikaci vyhrál v Hong Kongu vůbec poprvé ve formuli E Nelson Piquet před svým týmovým kolegou z týmu NextEV NIO Oliverem Turveyem. Druhou řadu obsadily Virginy – López a Bird. Loňský šampion Sebastién Buemi byl na startu pátý.

Závěrečná část kvalifikace byla z časových důvodů zrušena. V kvalifikaci jsme totiž viděli nehody di Grassiho a Frijnse, které si vyžádaly vyvěšení červených vlajek.

Piquet si na startu pohlídal první místo, což se ovšem nedalo říct o Turveyovi. Krátce po startu kolidoval Ma Qing Hua s oběma vozy týmu Abt (di Grassi, Abt).

Buemi se už v 7. kole dostal do boxů. O deset kol později boural López a vedle něj musel zastavit Nelson Piquet. Na trať vyjel safety car, čehož řada jezdců využila k zastávce v boxech.

Nelson Piquet zamířil k mechanikům až v okamžiku, kdy byly vyvěšeny zelené vlajky. Sam Bird z vedoucí pozice ještě o pár kol později a jeho zastávka se neobešla bez technických problémů.

Do čela závodu se tak dostal Buemi před Grassiho a Heidfelda. Trojice si své pozice pohlídala až do konce závodu.

Dalším závodem je 12. listopadu Marakeš.

Výsledky

Diskuze (3) Další článek: Button: Dojel jsem osmnáctý, což je dost strašné
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00