První vůz formule 1 Michaela Schumachera půjde do dražby

Měli byste zájem o zakoupení prvního monopostu, se kterým ve formuli 1 závodil Michael Schumacher? Pokud ano, máte šanci, Jordan 191 jde totiž do aukce.

Foto: Getty Images / Pascal Rondeau

První vůz formule 1 Michaela Schumachera půjde do dražby | Foto: Getty Images / Pascal Rondeau

Michael Schumacher odjel se svým prvním vozem F1 při premiéře ve VC Belgie 1991 kvůli poruše spojky jen pár set závodních metrů. I tak mu ale Jordan 191 pomohl  k tomu, aby na sebe upozornil – především zásluhou sedmého místa v kvalifikaci.

Více toho Němec s vozem Jordan 191 nenajel, jelikož od dalšího závodu hájil barvy týmu Benetton, ale i tak se zelený vůz britské stáje stál legendárním.

To se odráží i na jeho ceně, která při poslední změně majitele vozu dosáhla výše 1,2 milionu liber. Po osmnácti měsících od posledního prodeje bude monopost po Schumacherovi opět k mání, jelikož jde do aukce. Podle odhadů by se cena monopostu mohla vyšplhat až na částku 1,8 milionu liber (asi 50 milionů korun).

Milionové částky nejsou výjimkou

Historické vozy F1 se zajímavým rodokmenem jsou velmi cenným artiklem a výjimkou nejsou ani mnohamilionové částky za jejich pořízení.

Vloni v listopadu bylo například Ferrari F2003-GA, s nímž vyhrál Michael Schumacher svůj předposlední titul mistra světa, po započtení daní a poplatků vydraženo za celkem 14,6 milionu franků (asi 360 milionu korun).

Jen pár měsíců předtím pak bylo za 6,2 milionu dolarů (asi 140 milionů korun) vydraženo Schumacherovo Ferrari F300 z roku 1998.

Další článek: Jezdec, jako jsem já, tu také ještě nebyl, říká Hamilton. Chce překonat netradiční statistiku

Témata článku: , ,

Aktuality

4. února | EisKing přinesl rozhovor s Romanem Staňkem... 
3. února | Ve třech amerických závodech pojede Red Bull se zbarveními, které navrhnou fanoušci.... to je asi jediná důležitá informace, která za 30 minut prezentace Red Bullu zazněla. 
3. února | Ferrari dnes poprvé nastartovalo motor v letošním voze. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února