První vlaštovka jaro nedělá, ví Vettel

Vítězství v Bahrajnu ještě neznamená návrat k loňským pořádkům. Je však pravdou, že Vettelova pozice v šampionátu je výrazně lepší než před týdnem.
První vlaštovka jaro nedělá, ví Vettel

První místo na startu, první místo v cíli a triumfálně zdvižený ukazovák při oslavách vítězství. Nevrátili jsme se do roku 2011, byť by to tak mohlo vypadat. Sebastian Vettel i přes svůj dnešní výkon čeká, že boj o titul bude nesmírně vyrovnaný. Do vedení šampionátu se ostatně dočkal i díky zpackanému závodu McLarenu.

"Sezona je velice těsná, vozy jsou opravdu vyrovnané. O tom, jak dopadne neděle, často rozhodují maličkosti. Do sezony jsme všichni vstupovali s tím, že McLaren je s poměrně slušným náskokem nejrychlejším, ale přesvědčili jsme se, že to nemusí být vždy pravdou. Myslím si ale, že jeho technika stále patří k těm úplně nejlepším. Pro vítězství je ale nutné, aby všechno fungovalo, zejména pneumatiky. Správně nastavit vůz přes víkend bývá také velký oříšek.

Máme velkou radost, že jsme to dokázali. Nebyli jsme si úplně jistí, jak se nám tu bude dařit. Čína pro nás byla velice cennou lekcí, poučili jsme se o slabinách vozu, čemuž pomohl fakt, že jsme zkoušeli dvě různé specifikace. Zde jsme se zaměřili na novou verzi a snažili se ji vylepšit. V současnosti jsem spokojený, ani se moc nezajímám o příští závod, tedy alespoň dneska ne. Myslím, že se nám teď bude dařit. Budeme se snažit, abychom i příště byli vpředu," prohlásil Vettel.

Mark Webber byl dnes nenápadnější, přesto si ale díky spolehlivé jízdě vyjel konečnou čtvrtou pozici.

"Start nebyl špatný. V prvním kole jsem nemohl používat KERS, o což bylo útočení na Lewise těžší, ale pak už to šlo. V prvních stintech jsem se nedokázal držet lotusů a Seba. Lotus má čisté auto a když vše dobře funguje, je opravdu rychlý. Odvedl dnes dobrou práci. Ukazuje se, jak je šampionát vyrovnaný, máme čtyři rozdílné vítěze. Získal jsem celkem dost bodů a Red Bull i jeho jezdci si vedou v šampionátu dobře. Závod pro mě nebyl příliš dramatický. Těším se na návrat a závodění v Evropě," řekl Webber.

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel v Bahrajnu Vettel, nejrychlejší zastávku měl Webber

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.