První trénink v Le Mans vyhrál Hartley s Toyotou #8 | Foto: Toyota Gazoo Racing

Foto: Toyota Gazoo Racing

První trénink v Le Mans vyhrál Hartley s Toyotou #8

V Le Mans oficiálně odstartoval závodní týden před víkendovým závodem na 24 hodin, který letos slaví stoleté výročí. V úvodním tréninku byl nejrychlejší Brendon Hartley s Toyotou GR010 Hybrid #8.

Už v prvním volném tréninku byly překonány nejlepší časy z nedělního testování. Novozélanďan Hartley se s Toyotou #8 dostal na čas 3:27.742 a o 0.133 sekundy porazil Kamuje Kobajašiho v sesterské Toyotě #7. Do nejlepší trojky se dostal ještě Earl Bamber s Cadillacem V-Series.R LMDh #2, který ztratil necelé dvě desetiny.

V nejvyšší třídě Le Mans Hypercar zaznamenaly oba Peugeoty problémy s převodovkou a k velké nehodě došlo v pasáži Tertre Rouge. Casper Stevenson havaroval s Astonem Martin Vantage GTE #777 třídy LMGTE - AM týmu D'station Racing a do jeho stojícího vozu prudce vrazil Steven Thomas s Orecou 07 Gibson #13 třídy LMP 2 týmu Tower Motorsports. Oba týmy musí po nehodě měnit šasi a ve středu se už na trati neobjeví. Na programu je dnes ještě první část kvalifikace (19:00) a druhý trénink (22:00).

Doporučujeme

Články odjinud