První řada Ferrari ukazuje, že party mód nemáme, říká Hamilton

Obě Ferrari v první řadě na roštu Velké ceny Bahrajnu podle Lewise Hamiltona ukazují, že Mercedes nemá žádný "party mód", který by jeho motoru dodával větší výkon.
První řada Ferrari ukazuje, že party mód nemáme, říká Hamilton

Piloti Mercedesu Valtteri Bottas a Hamilton se kvalifikovali na třetím a čtvrtém místě. Hamilton však na roštu spadne o pět pozic kvůli výměně převodovky.

„Myslím, že každému, kdo říkal, že jsme měli v minulém závodě party mód, to konečně dokazuje, že se mýlil,“ řekl Hamilton.

„Ferrari tento víkend odvedlo skvělou práci, mají rychlost. Pro nás je to celkově náročný víkend, takže doufám, že to zítra dokážu otočit.“

První řada Ferrari ukazuje, že party mód nemáme, říká Hamilton

První řada Ferrari ukazuje, že party mód nemáme, říká Hamilton

„Ferrari je celkově všude rychlejší. Trochu lépe hospodařili s pneumatikami, v takových horkých podmínkách jako tady jsou vždy lepší. Myslím, že když přijedeme na takový horký okruh, tak často se ztráta trochu stáhne.

Ferrari možná přivezlo vylepšení. Jejich mód motoru je tento víkend tak dobrý jako náš. Můžete vidět, že na všech rovinkách jsou stejné rychlí, pokud ne rychlejší. A když přijedete na okruh, kde je horko, tak je skutečně obtížné udržet teploty v pneumatikách nízko, v tom oni vždy byli dobří.“

Bottas přiznává problémy s přehříváním pneumatik

Za dvojicí ferrari odstartuje ze třetí pozice Bottas, který za Vettelem zaostal o 166 tisícin. Jen 23 tisícin mu přitom chybělo na druhého Kimiho Räikkönena.

„Souhlasím, že tento víkend nemáme rychlost, jakou jsme očekávali, ale od Melbourne ani nemáme nic nového,“ řekl Fin.

„Je to velmi odlišný okruh, jiný asfalt, jiné teploty, takže samozřejmě musíme pochopit důvody. Trochu se trápíme s přehříváním pneumatik, ve večerních částech víkendu je to lepší, ale stále máme na čem pracovat.

Jak říkáme od začátku sezóny, nejsme míle daleko. Ferrari tento víkend zatím mělo rychlejší vůz, a tady jsme. V Austrálii jsme byli lepší a musíme přijít na to, proč jsme dnes nebyli nejrychlejší. Samozřejmě ale ještě máme zítřek na to, abychom zjistili, jaká je naše rychlost.“

Foto: Getty Images / Cliven Mason

Diskuze (36) Další článek: Ricciardo v Bahrajnu ve druhé řadě, Verstappen v kvalifikaci boural
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
13:09 | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
13:08 | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
13:04 | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00