První předsezónní testy se příští rok uskuteční zřejmě už v lednu

Kvůli novým pravidlům týmy plánují předsunutí prvních předsezónních testů 2014. S novými motory je třeba začít co nejdříve.
První předsezónní testy se příští rok uskuteční zřejmě už v lednu

Předsezónní testy začínaly v posledních letech vždy až v únoru, ostatně pravidla jim leden zakazují. Teď se ale rýsuje dohoda, která pravidla změní a umožní první testy už na konci ledna.

Týmy by při této příležitosti zavítaly pravděpodobně do Jerezu. Chtějí si spolu s motoráři vyzkoušet nové pohonné jednotky, aby měly více času na případnou nápravu problémů.

Bude to sice pro ně znamenat, že musejí své nové vozy dokončit dřív než obvykle, ale podle šéfa Mercedesu AMG Rosse Brawna by to neměl být nepřekonatelný problém. Stavět pro první test hybrid by se nevyplatilo.

"Jsem si jistý, že všichni postaví své skutečné závodní vozy, i kdyby to mělo být se základní specifikací karoserie, aby tuto práci odvedly, takže budou mít jen jeden vůz," řekl pro Autosport.

Plán předsezónních testů zatím není hotový, ale je možné, že se místo tří testů uskuteční celkem čtyři. A alespoň jednou by týmy měly zavítat do teplých krajin, tedy do Bahrajnu, Kataru nebo Abú Zabí. To jim umožní se dobře seznámit s pneumatikami, ale také otestovat výdrž motorů v náročnějších podmínkách.

Další článek: Thajci schválili podobu okruhu, závod musí ještě posvětit vláda

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00