První předsezónní testy se příští rok uskuteční zřejmě už v lednu

Kvůli novým pravidlům týmy plánují předsunutí prvních předsezónních testů 2014. S novými motory je třeba začít co nejdříve.
První předsezónní testy se příští rok uskuteční zřejmě už v lednu

Předsezónní testy začínaly v posledních letech vždy až v únoru, ostatně pravidla jim leden zakazují. Teď se ale rýsuje dohoda, která pravidla změní a umožní první testy už na konci ledna.

Týmy by při této příležitosti zavítaly pravděpodobně do Jerezu. Chtějí si spolu s motoráři vyzkoušet nové pohonné jednotky, aby měly více času na případnou nápravu problémů.

Bude to sice pro ně znamenat, že musejí své nové vozy dokončit dřív než obvykle, ale podle šéfa Mercedesu AMG Rosse Brawna by to neměl být nepřekonatelný problém. Stavět pro první test hybrid by se nevyplatilo.

"Jsem si jistý, že všichni postaví své skutečné závodní vozy, i kdyby to mělo být se základní specifikací karoserie, aby tuto práci odvedly, takže budou mít jen jeden vůz," řekl pro Autosport.

Plán předsezónních testů zatím není hotový, ale je možné, že se místo tří testů uskuteční celkem čtyři. A alespoň jednou by týmy měly zavítat do teplých krajin, tedy do Bahrajnu, Kataru nebo Abú Zabí. To jim umožní se dobře seznámit s pneumatikami, ale také otestovat výdrž motorů v náročnějších podmínkách.

Další článek: Thajci schválili podobu okruhu, závod musí ještě posvětit vláda

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.