První předsezónní testy F3 zakončil nejrychlejším časem junior Alpine Collet

Rakouský Red Bull Ring hostil o tomto víkendu první letošní předsezónní testy formule 3.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
První předsezónní testy F3 zakončil nejrychlejším časem junior Alpine Collet | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Nejrychlejší časy testů zajížděli jezdci až v neděli odpoledne. Člen Akademie Alpine Caio Collet byl nakonec nejrychlejším pilotem, když jezdec týmu MP Motorsport zaznamenal čas 1:18.592. O 302 tisícin sekundy tím překonal nejrychlejší čas sobotních testovacích jízd, který stanovil Rus Alexandr Smoljar.

Druhý nejlepší čas zajel nový člen týmu Prema Racing Dennis Hauger. Jen o 64 tisícin za norským jezdcem skončil třetí 15letý Jak Crawford, který má podporu Red Bullu. Čtvrtý byl další junior Red Bullu Jonny Edgar před Calanem Williamsem a Matteem Nanninim. Italského závodníka týmu HWA letos kromě šampionátu FIA F3 čeká také sezóna formule 2.

Jezdci zajížděli rychlejší časy v neděli, ačkoliv ráno na Red Bull Ringu sněžilo a piloti se na trať mohli vydat až téměř hodinu a půl po začátku dopolední testovací části.

Velký návrat do formulového kokpitu zažil Američan Juan Manuel Correa. Osmnáct měsíců po vážné nehodě ve Spa-Francorchamps při závodě formule 2, při které zahynul Anthoine Hubert, Correa vyrazil k prvním oficiálním testům F3. V sobotu zajel čtrnáctý nejrychlejší čas. V neděli zajel svůj nejlepší čas už dopoledne, kdy skončil jedenáctý.

S týmem Hitech Grand Prix se na druhou sezónu ve FIA F3 chystá jediný český pilot Roman Staněk. Ten na sebe upozornil šestým nejrychlejším časem v sobotní odpolední části. V neděli dopoledne skončil osmnáctý a testy zakončil odpoledne na dvanáctém místě.

Druhé předsezónní testy formule 3 se uskuteční 21. a 22. dubna na Katalánském okruhu v Barceloně, kde také začne letošní sezóna.

Další článek: Rosberg porazil Hamiltona. První závod Extreme E ovládl tým bývalého mistra světa

Témata článku: , , ,

Aktuality

18:27 | Letošní vůz McLarenu ponese název MCL60.. připomene 60. výročí značky. 
7. února | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
7. února | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
7. února | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února