První předsezónní testy F3 zakončil nejrychlejším časem junior Alpine Collet

Rakouský Red Bull Ring hostil o tomto víkendu první letošní předsezónní testy formule 3.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
První předsezónní testy F3 zakončil nejrychlejším časem junior Alpine Collet | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Nejrychlejší časy testů zajížděli jezdci až v neděli odpoledne. Člen Akademie Alpine Caio Collet byl nakonec nejrychlejším pilotem, když jezdec týmu MP Motorsport zaznamenal čas 1:18.592. O 302 tisícin sekundy tím překonal nejrychlejší čas sobotních testovacích jízd, který stanovil Rus Alexandr Smoljar.

Druhý nejlepší čas zajel nový člen týmu Prema Racing Dennis Hauger. Jen o 64 tisícin za norským jezdcem skončil třetí 15letý Jak Crawford, který má podporu Red Bullu. Čtvrtý byl další junior Red Bullu Jonny Edgar před Calanem Williamsem a Matteem Nanninim. Italského závodníka týmu HWA letos kromě šampionátu FIA F3 čeká také sezóna formule 2.

Jezdci zajížděli rychlejší časy v neděli, ačkoliv ráno na Red Bull Ringu sněžilo a piloti se na trať mohli vydat až téměř hodinu a půl po začátku dopolední testovací části.

Velký návrat do formulového kokpitu zažil Američan Juan Manuel Correa. Osmnáct měsíců po vážné nehodě ve Spa-Francorchamps při závodě formule 2, při které zahynul Anthoine Hubert, Correa vyrazil k prvním oficiálním testům F3. V sobotu zajel čtrnáctý nejrychlejší čas. V neděli zajel svůj nejlepší čas už dopoledne, kdy skončil jedenáctý.

Correa se chystá na návrat. Po prvním testu F3 přiznal, že stále cítí bolest

Correa se chystá na návrat. Po prvním testu F3 přiznal, že stále cítí bolest

S týmem Hitech Grand Prix se na druhou sezónu ve FIA F3 chystá jediný český pilot Roman Staněk. Ten na sebe upozornil šestým nejrychlejším časem v sobotní odpolední části. V neděli dopoledne skončil osmnáctý a testy zakončil odpoledne na dvanáctém místě.

Druhé předsezónní testy formule 3 se uskuteční 21. a 22. dubna na Katalánském okruhu v Barceloně, kde také začne letošní sezóna.

Cílem je skončit mezi nejlepšími třemi, říká Staněk před svou druhou sezónou ve formuli 3

Cílem je skončit mezi nejlepšími třemi, říká Staněk před svou druhou sezónou ve formuli 3

Další článek: Rosberg porazil Hamiltona. První závod Extreme E ovládl tým bývalého mistra světa

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00