První pole position letošní sezóny F2 vybojoval Doohan | Foto: Getty Images / Clive Mason

První pole position letošní sezóny F2 vybojoval Doohan

Dnes večer se v Bahrajnu pod umělým osvětlením odjela první kvalifikace letošní sezóny formule 2.

Kvalifikace nezačala vůbec dobře. Musela být přerušena červenou vlajkou ještě dříve než piloti stihli odjet jediné měřené kolo, jelikož Iwasa z Dams zůstal stát na trati. Když se jeho vůz podařilo odklidit, mohlo se zbývajících 21 pilotů pustit do snahy získal pro sebe první pole position letošní sezóny.

Po úspěchu Van Amersfoor racing ve formuli 3 se piloti nováčkovského týmu pokoušeli o pole position i ve formuli 2. Hughes zajel první nejrychlejší čas dne 1:41, 469, následován Doohanem z Virtuosi.

Britský pilot zůstal ve vedení i po druhých pokusech. Za něj se zařadil nejrychlejší pilot z tréninku Drugovič.

Prema se uchýlila ke svým prvním pokusům teprve když ostatní měnili pneumatiky, a její piloti příliš nezazářili, Daruvala zajel pátý čas, Hauger se musel spokojit až se třináctým časem. Volné trati využil i Doohan a stanovil nejrychlejší čas kvalifikace 1:40.542 , o více než půl sekundy lepší, než měli jeho nejbližší soupeři.

Jediný kdo dokázal na Doohanův čas zaútočit byl Vips, ale i ten nakonec zaostal o dvě desetiny sekundy.

Krátce to vypadalo, že se do první startovní řady postaví Pourchaire, ale jeho čas byl vymazán pro překročení traťových limitů.

Další pokus ale už Pouchairovi vyšel a zařadil se na druhé místo, Vipse odsunul na třetí pozici.

V posledních minutách se ještě Boschungovi z Camposu podařilo dostat na páté místo, když se vtěsnal mezi dva vozy Carlinu Sargeanta a Lawsona.

Na svůj start z pole position si ovšem nováček Doohan bude muset počkat až do neděle. Pro sobotní sprint se prvních deset pilotů z kvalifikace vymění pořadí. Na zítřejší pole position se tak může těšit Drugovič z MP Motorsport, v první startovní řadě ho doplní Verschoor z Tridentu.

Sobotní závod startuje v 17:40 středoevropského času.