První osobností roku FIA je Robert Kubica

Robert Kubica se stal historicky prvním vítězem ankety FIA pro osobnost roku, o nejlepší moment sezóny se postarali Sébastien Ogier a Julien Ingrassia.
První osobností roku FIA je Robert Kubica

Osobnost roku je nová cena, kterou FIA uděluje od letošní sezóny. O vítězi rozhodují novináři z médií permanentně akreditovaných k soutěžím, které se jezdí pod vlajkou federace.

Cenu letos vyhrál bývalý pilot formule 1 Robert Kubica, který se od své vážné nehody z roku 2011 snaží především za volanty rallye vozů. Letos se stal šampiónem WRC2.

Na svých facebookových stránkách nechala FIA také hlasovat fanoušky, aby zvolili moment roku. Cenu nakonec obdržela vítězná posádka letošního ročníku WRC Sébastien Ogier - Julien Ingrassia.

Další článek: Todt chce pro jezdce nejen stálá, ale také větší čísla

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.