První letošní závod formule E v Pekingu vyhrál Buemi

Sébastien Buemi se stal vítězem první letošní ePrix formule E, která se jela v Pekingu. Na druhém místě skončil Lucas di Grassi před Nickem Heidfeldem.
První letošní závod formule E v Pekingu vyhrál Buemi

Pole position získal v Pekingu Buemi, který do závodu odstartoval před Prostem, Heidfeldem, di Grassim, Vergnem, Sarrazinem, Sennou, Duvalem, Birdem a D'Ambrosiem.

Až dvanáctý skončil bývalý mistr světa formule 1 Jacques Villeneuve a až z posledního místa odstartoval obhájce titulu Nelson Piquet. Ten startoval 18., protože tým Trulliho se závodu nezúčastnil – kvůli problémům na celnici mu nedorazily všechny díly.

Buemi si pohlídal první místo, naopak na druhé šel Heidfeld před Prosta. Ve třetím kole bourala Simona de Silvestro a na ohruhu byla poprve vyhlášená FCY, což je jakási obdoba virtuálního safety caru z F1. 

Před zastávkami v boxech bylo pořadí na čele: Buemi, Heidfeld, di Grassi, Prost, Duval. Většina jezdců zajela v polovině závodu pro nový vůz, na trati zůstal ze špičky Duval. Zbytek pole včetně něj zajel do boxů o kolo později. Ve stejnou dobu došlo ke kolizi mezi da Costou a Villeneuvem. Kanaďan se ale dokázal vrátit zpět na trať. Na okruhu byla vyhlášena další FCY.

Po zastávkách v boxech a před restartem bylo pořadí Buemu, di Grassi, Heidfeld, Prost, Duval. Prost se dokázal dostat na třetí místo, polepšil si také Piquet, který byl devátý, ale v 16. kole se dostal mimo trať a pořadím se propadl.

Nicolas Prost si v závěru závodu poškodil zadní křídlo. Na trati sice ještě pár kol zůstal, v závěru ale musel ze závodu po nátlaku ze strany ředitelství závodu odstoupit.

Závod vyhrál Buemi před di Grassim a Heidfeldem, který se musel v závěru závodu bránit útokům Duvala a d'Ambrosia.

Další závod se jede 7. listopadu v Malajsii. 

Výsledky

Další článek: FIA a Ecclestone představí alternativní motor – 2,2 litrový V6 biturbo

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00