Ferrari: Převodovka vypadá v pořádku. Leclerca čeká start z pole position

Ferrari prověřovalo převodovku Charlese Leclerca, který v závěru kvalifikace boural.

Leclerc sice zajel nejrychlejší čas v kvalifikaci, ale v jejím závěru boural. Ze záběrů se zdá, že zadní část vozu nedostala tvrdší ránu, ale poškození převodovky je vždy loterie. V Monaku stačí i na první pohled neškodný náraz a tým musí měnit šasi nebo právě převodovku.

Mechanici převodovku prověřili

Ferrari  v sobotu večer potvrdilo, že první prohlídka žádné vážné poškození převodovky neodhalila. Další kontroly proběhly v neděli ráno. Ve 12:18 Ferrari oficiálně potvrdilo, že kontrola převodovky žádné poškození neodhalila a Leclerc tak může odstartovat z pole position.

Leclerc měl štěstí na vlídná pravidla. V některých sériích by ho penalizovali

Leclerc měl štěstí na vlídná pravidla. V některých sériích by ho penalizovali

Mattia Binotto po kvalifikaci uvedl, že pokud budou ohledně stavu Leclercovy převodovky pochybnosti, Ferrari ji vymění. A to i za cenu ztráty pole position. 

Ferrari bojuje v šampionátu zejména s McLarenem, na který ztrácí 5 bodů.

„Ne, nebudeme riskovat,“ řekl Binotto. „Pro nás je po takové kvalifikaci důležité pokusit se maximalizovat počet bodů pro šampionát a samozřejmě abychom maximalizovali, musíme závod dokončit.“

„Spolehlivost je klíčová, zůstává prioritou. Pokud budeme mít pochybnosti, určitě to vyměníme.“

Co říkají pravidla..

Podle pravidel musí převodovka vydržet šest závodů v řadě. Pokud jezdec nasadí novou dříve, dostane penalizaci pěti míst na startu nejbližšího závodu. Výjimkou je pouze situace, kdy jezdec nedokončí závod. Bez ohledu na příčinu může v dalším závodním víkendu nasadit novou převodovku.

Další článek: Budu k týmu hodně kritický, říká po kvalifikaci Hamilton. Naprosto v pořádku, reaguje Wolff