První GP Ruska bude v listopadu 2014, říká Soči

Starosta Soči Anatolij Pakhomov nepochybuje o tom, že okruh pro formuli 1 dokončí jeho město včas pro první závod v roce 2014.
První GP Ruska bude v listopadu 2014, říká Soči

Když Rusko před lety podepsalo smlouvu na Grand Prix, nechalo si s vědomím zimní olympiády otevřenou možnost, že závod uspořádá až v roce 2015.

Ale podle Pakhomova jde vše podle plánu, takže odklad nebude nutný. "Uskuteční se v listopadu (2014) po olympiádě," uvedl pro Reuters.

A odmítl veškeré spekulace o potížích s okruhem. "Výstavbu okruhu pečlivě monitoruje regionální vláda, vše jde podle plánu. Kdybychom měli problémy, požádali bychom o pomoc ostatní regiony."

Další článek: Mercedes půjde nahoru a McLaren dolů, předpovídá Ecclestone

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.