První dva závody považuje HRT za testy, přiznal Chandhok

Tým HRT postaví svůj vůz poprvé na trať až v Bahrajnu, proto pro něj budou první závody spíše testem. Karun Chandhok by považoval za úspěch, kdyby v neděli projel cílem. Situace se má zlepšit v Sepangu.

"První víkend bude asi velmi těžký," řekl indický jezdec pro Reuters. "Opravdu, pokud se nám podaří dokončit závod, bude to významný úspěch. Pro mě osobně to bude spíš prodloužený test, abych pro tým získal co nejvíce zkušeností. Myslím, že v Melbourne to bude stejné. Doufejme, že se pokrok dostaví, až přijedeme do Malajsie."

První úpravy vozu naplánoval tým na španělskou Grand Prix do Barcelony. Zatímco další nováček Virgin Racing přiznal pětisekundovou ztrátu na čelo startovního pole, HRT se předsezónních testů nezúčastnil, takže hodnotit nemůže.

"Před pár dny jsme byli s Brunem (Sennou) na večeři a diskutovali jsme o tom," uvedl Chandhok. "Do pátku večer nebudeme vědět, jak si opravdu stojíme. Teď jsou to jen dohady. Dokud v pátek s vozem nevyjedeme, pravda může být jakákoliv."

Závodní sedačku pro letošní sezónu si Chandhok zajistil jako poslední ze všech jezdců, ale usiloval o ní dlouho, takže s přípravami začal včas.

"Věřil jsem, že ve formuli 1 k něčemu dojde už od loňského srpna nebo září, takže jsem zimu strávil přípravami," vysvětloval. "Co se týče fyzické kondice, věřím si, ale jsem si jistý, že první závody budou velmi náročné, hlavně na krk. Očekávám, že budu mít menší potíže, ale myslím, že to je pro jezdce v naší situaci normální."

Další článek: Brzdy v GP Bahrajnu

12:32 | Sainz a Leclerc se příští týden svezou ve voze SF71H z roku 2018. Každý bude jezdit jeden den.
9:12 | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.
20. ledna | Loňský vůz Alfy Romeo měl označení C39, letošní bude mít C41, protože C40 je již dávno rozpracovaný vůz pro rok 2022 (původně 2021).
20. ledna | Alfa Romeo dnes potvrdila datum a místo prezentace 22. února ve Varšavě.