První dva závody považuje HRT za testy, přiznal Chandhok

Tým HRT postaví svůj vůz poprvé na trať až v Bahrajnu, proto pro něj budou první závody spíše testem. Karun Chandhok by považoval za úspěch, kdyby v neděli projel cílem. Situace se má zlepšit v Sepangu.

"První víkend bude asi velmi těžký," řekl indický jezdec pro Reuters. "Opravdu, pokud se nám podaří dokončit závod, bude to významný úspěch. Pro mě osobně to bude spíš prodloužený test, abych pro tým získal co nejvíce zkušeností. Myslím, že v Melbourne to bude stejné. Doufejme, že se pokrok dostaví, až přijedeme do Malajsie."

První úpravy vozu naplánoval tým na španělskou Grand Prix do Barcelony. Zatímco další nováček Virgin Racing přiznal pětisekundovou ztrátu na čelo startovního pole, HRT se předsezónních testů nezúčastnil, takže hodnotit nemůže.

"Před pár dny jsme byli s Brunem (Sennou) na večeři a diskutovali jsme o tom," uvedl Chandhok. "Do pátku večer nebudeme vědět, jak si opravdu stojíme. Teď jsou to jen dohady. Dokud v pátek s vozem nevyjedeme, pravda může být jakákoliv."

Závodní sedačku pro letošní sezónu si Chandhok zajistil jako poslední ze všech jezdců, ale usiloval o ní dlouho, takže s přípravami začal včas.

"Věřil jsem, že ve formuli 1 k něčemu dojde už od loňského srpna nebo září, takže jsem zimu strávil přípravami," vysvětloval. "Co se týče fyzické kondice, věřím si, ale jsem si jistý, že první závody budou velmi náročné, hlavně na krk. Očekávám, že budu mít menší potíže, ale myslím, že to je pro jezdce v naší situaci normální."

Další článek: Brzdy v GP Bahrajnu

19:27 | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
19:04 | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
14:16 | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
9:25 | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen