První den testů skončil pro Lotus po sedmi kolech

Po téměř bezproblémovém průběhu testů v Jerezu potkaly Lotus první větší potíže v předsezónních přípravách. V úterý musel brzy přestat jezdit.
První den testů skončil pro Lotus po sedmi kolech

Zatímco v Jerezu jezdil Lotus s prvním šasi nového vozu, do Barcelony přivezl druhé, při jehož stavbě evidentně chyboval.

"Odjeli jsme několik kol pro testování aerodynamiky a poté jsme začali s měřenými koly, ale rychle jsem zjistil, že auto nereaguje tak, jak by mělo," vysvětloval Romain Grosjean, který si ráno stihl připsat jen sedm kol.

Problémy byly tak závažné, že se tým rozhodl úterní testování předčasně ukončit a vrátit se k autu z prvních testů. "Dnes ráno jsme poprvé vyjeli s naším druhým šasi," uvedl provozní ředitel Alan Permane. "Jakmile vyjelo auto na trať, brzy vyšlo najevo, že vše není tak, jak by být mělo."

"Preventivně vracíme to šasi do Enstonu na další šetření. Šasi E20-1, které jsme používali v Jerezu, nám bylo posláno a předpokládáme, že s ním zítra vyjedeme na trať."

Jednotlivá šasi (podvozky) se od sebe konstrukčně nijak neliší. Každý tým postaví za rok několik šasi, pro začátek sezóny potřebuje minimálně dvě, aby každý jezdec měl své auto. Pro případ nehody je zvykem na závodní víkendy vozit jedno rezervní šasi.

Další článek: Wurz se vrací do Williamsu na pozici mentora jezdců

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10