První den předsezónních testů F2 byla nejrychlejší Prema s Daruvalou | Šárka Chomiaková

Šárka Chomiaková

První den předsezónních testů F2 byla nejrychlejší Prema s Daruvalou

V Bahrajnu dnes odstartovaly letos jediné předsezónní testy formule 2. Piloti a týmy tak budou mít tři dny na to vyzkoušet si své vozy, než za dva týdny na stejném místě začne sezóna 2022.

Ranní část

Jako první vyjel na trať nováček Ayumu Iwasa z týmu Dams a prvních osm minut se piloti spíše jen seznamovali s tratí. Až pak se začala zajíždět rychlá kola. První nejrychlejší čas získal Logan Sargeant z Carlinu následovaný Marinem Satem z Vistuosi a Marcusem Armstrongem z Hitech GP.

Během ranní části byla třikrát vyvěšená červená vlajka, jelikož Jüri Vips zůstal dvakrát na trati a jednou se zastavil i Olli Caldwell.

Kolem poloviny ranní části se do čela tabulky dostal s nejrychlejším časem 1:44,522 Lawson z Carlinu. A na čele se udržel již do konce. Drugovich si při svém návratu do MP Motorsport zajistil druhý nejlepší čas. Sargeant se propadl až na třetí místo.

Enzo Fittipaldi při svém návratu k Charouz Racing skončil jako dvanáctý a Cem Bölükbasi dvacátý.

Odpolední část

Na začátku odpolední části, která byla ozvláštněna tím, že se její většina odjela už za tmy a umělého osvětlení, se do čela dostal Drugovich s časem 1:43,831. Následoval ho Nissany z Damsu.

Vipsovi se opět nedařilo, i po třetí toho dne kvůli němu byla vyvěšena červená vlajka. O druhou červenou vlajku se odpoledne postaral Bölükbasi.

Poté se do čela znovu vrátil Lawson, když s časem 1:43,498 zvládl překonat Drugoviche, který se také snažil zlepšit, ale na první místo mu chyběla necelá desetina sekundy. Sergeant pokračoval se své slibné ranní formě a posunul se na třetí místo.

Ve druhé polovině se rychlá kola vydala sbírat Prema, což zásadně ovlivnilo pořadí. Daruvala zajel nejrychlejší čas s hodnotou 1:42,074. Na Premu stačil jen Williams z Tridentu, který o 0,012 sekundy předstihl Haugera a skončil druhý.

Lawson tak klesl na čtvrté místo, Sargeant skončil pátý a Drugovich šestý. Do první desítky se tentokrát vešel i Enzo Fittipaldi, který skončil osmý. Bölükbasi kvůli své červené vlajce dokázal odjet jen 10 kol a skončil poslední.

Daruvalův odpolední čas se zároveň stal i nejrychlejším časem dne.