Prožívám nejlepší sezonu od roku 2016, říká Ricciardo

Návrat na pódia a tím pádem po dlouhé době také pověstné shoey. Daniel Ricciardo se s Renaultem letos netrápí, Australan si naopak užívá zvýšenou rychlost i spolehlivost francouzského monopostu.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Prožívám nejlepší sezonu od roku 2016, říká Ricciardo | Foto: Getty Images / Clive Mason

V sezoně 2016 obsadil podruhé v kariéře třetí místo v šampionátu a k několika pódiím přidal i vítězství v Malajsii. Následující dva roky už z hlediska konečného výsledku v šampionátu pro Ricciarda tolik dobré nebyly a pro sezonu 2019 si připojil k Renaultu.

První sezona v nových barvách měla k ideálu daleko. Ricciarda v Renaultu trápila i nespolehlivost a ani rychlost jeho nového vozu nebyla nijak ohromující. Maximem pro australského pilota bylo čtvrté místo v Monze.

Rok 2020 je však, zdá se, zlomový. Renault během zimní přestávky dosáhl na nemalý progres, dokázal zlepšit kvalifikační i závodní rychlost a Daniel Ricciardo vybojoval dvě umístění na stupních vítězů. Třetí skončil na Nürburgringu a v Imole, kde pódium společně s Hamiltonem oslavil slavným přípitkem z boty.

Ricciardo by před Vettelovým odchodem z F1 rád získal jeho helmu

Ricciardo by před Vettelovým odchodem z F1 rád získal jeho helmu

„Vzpomínám na vážně dobrý rok 2016 s Red Bullem a letošek je od té doby asi vůbec nejlepší. Nejtěžší po emocionální stránce pro mě byl poslední rok s Red Bullem (sezona 2018; pozn. red.),“ rozpovídal se Ricciardo pro web f1i.com.

„Tehdy v tom bylo hodně emocí a trochu si to se mnou pohrálo. Na začátku roku to vypadalo na boj o šampionát, v polovině sezony jsem si ale uvědomil, že se chci posunout někam dál. Ke konci roku poté jedno DNF střídalo druhé.“

Aktuálně šestý muž šampionátu během slabší loňské sezony svého přestupu do Renaultu zjevně nelitoval.

Renault bude smutný, až Ricciardo odejde, myslí si Brawn

Renault bude smutný, až Ricciardo odejde, myslí si Brawn

„I ten loňský rok byl zábavný. I když výsledky nenaplnily naše očekávání, stále jsem si užíval tu práci s novým týmem.“

„Tenhle rok je ale určitě ještě lepší, protože naše tvrdá práce přinesla vážně dobré výsledky. Žádná sezona není vyloženě lehká, ale také hodně záleží na tom, jaké si to uděláte. Jde o to, kolik toho na sebe naložíte.“

„Právě teď si tohle všechno vážně užívám. Miluji závodění, což bylo ještě umocněno tím, že jsme konečně mohli opustit lockdown po dlouhém období bez jakýchkoliv soutěží.“

„To období půstu ještě zvýšilo moji touhu vrátit se zpět mnohem silnější.“

Drama v Imole vyhrál Hamilton. Ricciardo na pódiu, Mercedes získal titul mezi týmy

Drama v Imole vyhrál Hamilton. Ricciardo na pódiu, Mercedes získal titul mezi týmy

Díky zvýšené formě Renaultu by se mohlo zdát, že Ricciardo může litovat svého naplánovaného přestupu k McLarenu, zjevně je ale opak pravdou.

„Ne nelituji toho. Zároveň nejsem nešťastný z toho progresu, chci závodit na čele. Pokud to znamená, že Renault na nás bude příští rok tlačit tak, že to posune celý McLaren, pak je to dobrá věc.“

Další článek: Turecké potíže by se opakovat neměly, zní z Mercedesu

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.