Proton se chce stát většinovým vlastníkem týmu Renault

Malajsijská automobilka Proton získala prostřednictvím skupiny Lotus poloviční podíl v týmu Renault. Má tedy víc, než měla francouzská automobilka, ale chce úplnou vládu.
Proton se chce stát většinovým vlastníkem týmu Renault

"My věci děláme tak, že bychom na konci tohoto projektu chtěli získat plnou kontrolu," přiznal šéf skupiny Lotus Dany Bahar pro Autosport. "Je to pořád ta stejná cesta. Někde začnete a pomalu převezmete kontrolu. Neangažovali bychom se dlouhodobě, pokud bychom měli být jen sponzor."

Skupina Genii Gérarda Lopeze tak ovládala tým po převzetí od Renaultu jen jeden rok. V dohledné době ale nemíní vyklidit své pozice v Enstone úplně.

"Nestanovili jsme žádný harmonogram," uvedl Lopez. "Je tu možnost, aby se toto partnerství v budoucnu vyvinulo. Hovořit o tom, jak bude vypadat svět za pět let, je opravdu těžké, i kdybychom to měli dělat jen mezi sebou. Nebyl bych překvapený, kdyby v budoucnu došlo ke změnám, ale v současnosti nám to vyhovuje takhle. Máme dlouhodobé závazky."

Bahar je přesvědčený, že Lotus disponuje dostatečnými finančními prostředky, aby ve formuli 1 úspěšně provozoval vlastní tým.

Diskuze (50) Další článek: Hülkenberg věří, že největší šanci na sedačku má u Force Indie
18. ledna | Vůz Ferrari prošel crash testy.
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.