Proton se chce stát většinovým vlastníkem týmu Renault

Malajsijská automobilka Proton získala prostřednictvím skupiny Lotus poloviční podíl v týmu Renault. Má tedy víc, než měla francouzská automobilka, ale chce úplnou vládu.
Proton se chce stát většinovým vlastníkem týmu Renault

"My věci děláme tak, že bychom na konci tohoto projektu chtěli získat plnou kontrolu," přiznal šéf skupiny Lotus Dany Bahar pro Autosport. "Je to pořád ta stejná cesta. Někde začnete a pomalu převezmete kontrolu. Neangažovali bychom se dlouhodobě, pokud bychom měli být jen sponzor."

Skupina Genii Gérarda Lopeze tak ovládala tým po převzetí od Renaultu jen jeden rok. V dohledné době ale nemíní vyklidit své pozice v Enstone úplně.

"Nestanovili jsme žádný harmonogram," uvedl Lopez. "Je tu možnost, aby se toto partnerství v budoucnu vyvinulo. Hovořit o tom, jak bude vypadat svět za pět let, je opravdu těžké, i kdybychom to měli dělat jen mezi sebou. Nebyl bych překvapený, kdyby v budoucnu došlo ke změnám, ale v současnosti nám to vyhovuje takhle. Máme dlouhodobé závazky."

Bahar je přesvědčený, že Lotus disponuje dostatečnými finančními prostředky, aby ve formuli 1 úspěšně provozoval vlastní tým.

Diskuze (50) Další článek: Hülkenberg věří, že největší šanci na sedačku má u Force Indie
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10