Proton potvrdil, že chce koupit podíl v týmu Renault

Malajsijská automobilka Proton nechce být jen sponzorem týmu Renault prostřednictvím značky Lotus, ale chce být spolumajitelem, aby měla větší vliv.
Proton potvrdil, že chce koupit podíl v týmu Renault

Tým Renault vlastní ze tří čtvrtin společnost Genii Gérarda Lopeze, zbytek stále patří automobilce Renault. Ta ale svůj podíl zřejmě prodá a zájem o něj má Proton, jenž vlastní skupinu Lotus. Malajsijci chtějí být spolumajiteli týmu.

"Ano, takový máme úmysl," potvrdil výkonný ředitel Protonu Syed Zainal pro The Star. "Rozhodnutí učiníme brzy. Bude učiněno ve prospěch značky Lotus. Jako akcionáři musíme zajistit, že (značka) přežije."

Lopez nedávno prozradil, že Proton nemusí koupit přímo podíl automobilky Renault, v rámci této transakce může dojít i ke změně v majetkové účasti Genii, ale lucemburská společnost má zůstat majoritním vlastníkem týmu.

Zainal potvrdil, že zatím není jisté, jaký podíl by Proton získal. "Jsme blízko, počkejte si ještě pár dní," uvedl. "Teprve diskutujeme o tom, jestli to bude 25 procent. Je příliš brzy na odhalení výše podílu, ale musíme být v takové pozici, abychom mohli mít naši značku pod kontrolou."

Pokud Proton skutečně vstoupí do týmu Renault se značkou Lotus, vzniknou dva týmy Lotus Renault. Mezi Lotusem Tonyho Fernandese, který letos pod tímto jménem už závodil, a Lotusem Protonu by vypukla naplno bitva o tuto značku.

Diskuze (27) Další článek: Lotus vstoupí do nové sezóny bez KERS
8:54 | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.