Proton odmítl, že by měl v plánu prodat podíl v Lotusu společnosti Genii

Propojení týmu Renault a automobilky Lotus nebude podle Malajsijců tak velké, jak uvádějí některé zprávy. Genii podíl v Lotusu nezíská.
Proton odmítl, že by měl v plánu prodat podíl v Lotusu společnosti Genii

Během víkendu japonské Grand Prix se objevila zpráva, že Proton coby majitel automobilky Lotus jedná s Gérardem Lopezem, který vlastní tým Renault prostřednictvím Genii Capital. Ve hře bylo majetkové propojení, Lopez měl usilovat o koupi podílu v Lotusu.

"Proton prohlašuje, že údajné pohyby mezi Skupinou Lotus a Genii Capital jsou nepravdivé a že tyto zprávy jsou ve své podstatě velmi spekulativní," uvedl Proton. "Vztah Protonu a Skupiny Lotus je jako vždy velmi dobrý. Naší prioritou je teď zajistit, že byznys plán Lotusu bude splněn podle harmonogramu a že obě strany budou pracovat na jeho úspěchu."

Lotus se teď potřebuje zvednout, a aby mohla automobilka růst, potřebuje začít nabízet nové vozy. Pomoci má také sponzorství týmu Renault. Proton sice nepopírá, že bude zkoumat všechny obchodní příležitosti, ale prodej části Lotusu společnosti Genii odmítá.

"Proton si nepřeje dál se věnovat nepodloženým a spekulativním zprávám. Doufáme, že toto prohlášení všechny spekulace ukončí," dodala malajsijská skupina.

Diskuze (8) Další článek: Williams rozhodne o jezdeckém složení před koncem sezóny
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00