Proton odmítl, že by měl v plánu prodat podíl v Lotusu společnosti Genii

Propojení týmu Renault a automobilky Lotus nebude podle Malajsijců tak velké, jak uvádějí některé zprávy. Genii podíl v Lotusu nezíská.
Proton odmítl, že by měl v plánu prodat podíl v Lotusu společnosti Genii

Během víkendu japonské Grand Prix se objevila zpráva, že Proton coby majitel automobilky Lotus jedná s Gérardem Lopezem, který vlastní tým Renault prostřednictvím Genii Capital. Ve hře bylo majetkové propojení, Lopez měl usilovat o koupi podílu v Lotusu.

"Proton prohlašuje, že údajné pohyby mezi Skupinou Lotus a Genii Capital jsou nepravdivé a že tyto zprávy jsou ve své podstatě velmi spekulativní," uvedl Proton. "Vztah Protonu a Skupiny Lotus je jako vždy velmi dobrý. Naší prioritou je teď zajistit, že byznys plán Lotusu bude splněn podle harmonogramu a že obě strany budou pracovat na jeho úspěchu."

Lotus se teď potřebuje zvednout, a aby mohla automobilka růst, potřebuje začít nabízet nové vozy. Pomoci má také sponzorství týmu Renault. Proton sice nepopírá, že bude zkoumat všechny obchodní příležitosti, ale prodej části Lotusu společnosti Genii odmítá.

"Proton si nepřeje dál se věnovat nepodloženým a spekulativním zprávám. Doufáme, že toto prohlášení všechny spekulace ukončí," dodala malajsijská skupina.

Další článek: Williams rozhodne o jezdeckém složení před koncem sezóny

18:19 | Trochu kuriózní situace. Pérez dostal tento víkend dvě napomenutí. Za blokování Gaslyho v kvalifikaci a za souboj s Gaslym v závodě. Při třetím napomenutí v sezóně ho čeká penalizace 10 míst.
18:08 | Sergio Pérez dostal za souboj s Gaslym napomenutí.
16:28 | Stroll dostal za limity a kolizi tři trestné body. Do závodu měl na kontě 0, takže žádný problém.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)
Neděle 25. října 2020
Závod Hamilton