Proti zmrazení motorů je i Renault. Za jeho postoj si prý Red Bull může sám

Ferrari je jednoznačně proti zmrazení motorů na konci příští sezóny. Stejný postoj má také Renault.
Proti zmrazení motorů je i Renault. Za jeho postoj si prý Red Bull může sám

Red Bull chce zmrazit vývoj motorů, aby mohl převzít výrobu pohonných jednotek Honda a nemusel je vyvíjet. Proti je však Ferrari a také Renault.

Cyril Abiteboul uvedl, že by pro zmrazení motorů ještě nedávno ruku zvedl. Nyní je jeho postoj opačný.

Red Bull narazí do rudé zdi. Camilleri jednoznačně odmítl zmrazení motorů

Red Bull narazí do rudé zdi. Camilleri jednoznačně odmítl zmrazení motorů

„Pokud byste se mě zeptali před šesti měsíci, tvrdě bychom usilovali o ještě nižší rozpočet, abychom se pokusili omezit náklady na šasi, ale také snížit náklady spojené s motorem a to přijetím zmrazení. Red Bull Racing a Honda byli proti a my jsme to akceptovali.“

„Šli jsme jinou cestou. Od té doby jsme velmi zaneprázdněni prací na motorové platformě pro rok 2022, a pokud se mě dnes zeptáte, co si myslím o zmrazení motorů, moje pozice je jasně odlišná od té, kterou jsem měl před šesti měsíci.“

Mimochodem, o vývoji motoru pro rok 2022 hovořil Abiteboul s nadšením už při návštěvě Alonsa v továrně na konci září, takže s tímto postojem určitě nepřišel nyní kvůli Red Bullu.

Fotogalerie: Alonso navštívil továrnu Renaultu

Fotogalerie: Alonso navštívil továrnu Renaultu

„Jsem proti zmrazení motorů. Nemáme v úmyslu zastavit to, co by pro nás mohlo být velmi důležitou platformou. Neakceptujeme to.“

Christian Horner v Imole uvedl, že má zasáhnout FIA. „Myslím si, že to je místo, kde do hry vstupuje vlastní zájem, a víte, že úkolem regulátora a vlastníka komerčních práv je podívat se na širší obraz toho, co je správné pro F1,“ uvedl v Imole.

Red Bull nyní sleduje samozřejmě také svůj vlastní zájem. Současně ale argumentuje tím, že Honda byla varováním a z formule 1 by mohl odejít další výrobce. Zatím se však nezdá, že by to měli Mercedes, Ferrari nebo Renault v úmyslu.

Další článek: V tréninku na GP Emilia Romagna byl nejrychlejší Hamilton

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.