Proti praktikám FIA se bouří týmy i v jiných soutěžích

Seat pohrozil odchodem z Mistrovství světa cestovních vozů

Pokud si myslíte, že těžko pochopitelné praktiky FIA aplikuje jen ve formuli 1, tak to není pravda.

Značka Seat dominovala úvodním závodům Mistrovství světa cestovních vozů v Brazílii, Mexiku a Maroku. Před závodem ve Francii tento víkend bez vysvětlení zpřísnila FIA technické limity, na které doplatil právě Seat.

Ten se dnes kvalifikoval se svým nejrychlejším továrním vozem na 13. místě. V Mistrovství světa cestovních vozů (WTCC) startují značky BMW, Chevrolet, Seat a Lada. V soutěží se míchají vozy s pohonem přední a zadní nápravy (šampionát nedávno opustila Alfa Romeo, podle které byly zejména vozy BMW upřednoštňovány) a existují další rozdíly v technických omezeních, které mají vyrovnat rozdíly ve výkonnosti různých řešení, jako jsou například převodovky či vznětové nebo zážehové motory.

Sám Mario Theissen, šéf týmu formule 1 BMW, řekl, že WTCC je příkladem, jak nefungují různá technická pravidla pro jednu soutěž.

Seat vydal tiskové prohlášení, ve kterém vyjádřil rozhořčení nad praktikami FIA a oznámil, že přehodnotí svou účast v soutěži.

Další článek: Mosley: Ferrari právo veta již nemá

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.