Proti pneumatikám se postavil jen Red Bull, říká Pirelli

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery vysvětlil, že změny letošních pneumatik požadoval jen Red Bull, proto k nim nedojde.
Proti pneumatikám se postavil jen Red Bull, říká Pirelli

Během víkendu v Malajsii kolovalo mnoho spekulací o tom, kdo všechno lobuje za změnu letošního obutí, zájem mělo mít hned několik týmů.

"Abych byl upřímný, tak tu byl ve skutečnosti jen jeden kritik (Red Bull)," cituje Hemberyho reakci Autosport. "Všichni ostatní říkali, že nevědí, o čem (Red Bull) hovoří."

Pirelli zůstává v klidu také proto, že si podobnou kritiku vyslechlo v úvodu obou předchozích sezón. "Máte kombinaci nového vozu, zimních testů v chladném počasí a nových pneumatik. Všechno se dá pak dohromady poprvé až v Melbourne. A to se teď stalo znovu."

"Měli jsme dva závody a my obvykle čekáme na skupinu prvních čtyř závodů, abychom si zmapovali, jak na tom jsme."

Diskuze o změnách parametrů pneumatik proto nejsou na pořadu dne. "Kdybyste chtěli upřednostňovat jeden tým, bylo by po sezóně. V Monze by byl konec. Red Bull evidentně má hodně výkonnosti. Možná by chtěli něco jiného, ale jsem si jistý, že jiné týmy by také chtěly jiné věci."

Po závodě v Malajsii ale Helmut Marko přiznal, že pneumatiky držely nad očekávání dobře, takže by Red Bull zřejmě měl mírnit kritiku Pirelli.

Další článek: Red Bull sklízí kritiku a rady ze všech stran

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.