Proti Lewisovým manažerům nic nemám, mírní kritiku Hamilton starší

Anthony Hamilton korigoval své vyjádření ze Singapuru, které znělo jako kritika manažerů jeho syna. Do jejich práce mluvit nechce.
Proti Lewisovým manažerům nic nemám, mírní kritiku Hamilton starší

Lewis Hamilton přidal v Singapuru na své letošní konto další kolizi, což už se zdálo moc i jeho otci Anthonymu. Hamilton starší po závodě naznačil, že podle něj nese díl viny na incidentech jeho syna špatný management.

"Jeho management musí dělat víc. Řeknu to takhle, podívejte se po paddocku, každý jezdec, který má manažera, ho tu má, je přítomen tady a v jezdcově životě," uvedl závodníkův otec po noční Grand Prix.

S odstupem času ale vzal svoji kritiku zpět. "Hovořil jsem s Lewisem v týdnu po tom závodě," uvedl pro The Independent. "Řekl mi, že je spokojený s prací, kterou odvádí jeho management a Simon Fuller. A dokud je Lewis spokojený, jsem spokojený i já."

Hamilton starší nemíní zasahovat do kariéry svého syna, jak byl některými bývalými jezdci vyzýván. Teď má na starost Paula di Restu a motokárového závodníka Nycka de Vriese, a to mu stačí.

"Skutečně si užívám roli manažera Paula. A Nyck už je teď motokárový mistr světa, takže mi nic neschází," řekl. "Roli manažera Lewise jsem si užil. Vždy jsem říkal, že cílem je mu pomoci stát se mistrem světa, a že jakmile se to podaří, bude čas jít dál."

"Užívám si práci s Paulem a cílem je znovu pomoci mu stát se mistrem světa. Až se mi to podaří, pokusím se o to samé s Nyckem, poté odejdu do důchodu."

Diskuze (16) Další článek: Sauber: Pérez není Massa, Ferrari nepatří
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00