Prost varuje Räikkönena před roční přestávkou

Sám se však dokázal vrátit a získat titul mistra světa.

Mistr světa z roku 2007 Kimi Räikkönen zatím nemá na příští sezonu angažmá. U Ferrari s ním ukončili smlouvu, aby mohl přijít Fernando Alonso, a s McLarenem se nakonec nedohodl. Mluví se i o spojení s Mercedesem, ale sám jezdec tuto alternativu nepovažuje za pravděpodobnou. Jak jsme vás informovali, Fin nyní uvažuje o přestupu do rallye. Do budoucna však nevyloučil návrat do F1.

S roční přestávkou má zkušenosti například čtyřnásobný mistr světa z let 1985, 1986, 1989 a 1993 Alain Prost. Ten Räikkönena před tímto krokem varuje. "Bude zkoušet závodit v rallye, ale je trochu líný, má rád párty a občas i pití," řekl Francouz pro rádio Europe 1. "Pokud si dáte roční přestávku, musíte zůstat ve střehu a dál se fyzicky i duševně připravovat."

Sám čtyřiapadesátiletý Prost ví, o čem mluví. Přestávku si dal v roce 1992, ale v další sezoně se vrátil a s williamsem získal titul. Pak definitivně ukončil kariéru. Räikkönen má podle něj řadu fanoušků, ale i kritiků. "Občas měl problémy s prací v týmu. Některým lidem od Ferrari se nelíbil jeho odstup od inženýrů. Ale je to úžasný jezdec," připomněl. "Může pro něj být těžké přesvědčit některé lidi, aby mu v roce 2011 znovu dali šanci."

Další článek: Rozdíl ve výkonech letošních motorů maximálně 2,5 %