Prost: Konkurence může dohnat Mercedes během několika málo závodů

"Se svým programem měl trochu zpoždění a Mercedes možná náskok."

sakra ten má ale postřeh a perfektní analytické myšlení když to dokázal tak přesně vystihnout ve výše citované větě. opravdu odborník na slovo vzatý, navíc zaměstnanec renaultu. nic jiného od něho ani nešlo očekávat, napsaný a zaplacený komentář od renaultu aby uklidnil partnery a investory renaultu.

nedělal bych předčasné soudy, počkejme na barcelonu a bude hned jasné o kolik ostatní mercedes stáhnou...

DavS73  |  29. 04. 2014 18:54

Pěkné je, jak ti odborníci předvídají konec dominance Mercedesu, jako kdyby si u Mercedesu sedli dali cigárko a už nic nevyvíjeli a jen čekali až je laskavě konkurence dožene. To je fakt úsměvné.
Vždyť si vezměte Redbull, který dominoval poslední 4 sezóny, a když už se mu někdo začal alespoň přibližovat, tak to zas odpískali a začali investovat do vývoje na sezónu příští.
Nevidím důvod proč by ten svůj náskok musel Mercedes ztratit (podle "odborníků") už během pár následujících závodů?

harry1967  |  29. 04. 2014 19:03

No vzpomente na Braun, nepřál bych si to ale možné to je.

DavS73  |  29. 04. 2014 19:14

To je sice pravda, ale Mercedes je asi trochu lépe (alespoň se domnívám, netvrdím, že to musí být nutně pravda) zajištěný ve všech ohledech než Brawn GP.

zeto  |  29. 04. 2014 21:33

Ano, Brawn je hezká ukázka, jenže tomu, podle vlastních slov, došly prachy.

caterham  |  30. 04. 2014 06:50

Nejen prachy, ale hlavne dvojte difusory

Juthung  |  29. 04. 2014 19:29

Mercedes je na absolutní špici a prostor ke zlepšení je výrazně omezenější, než u zaostávající konkurence a proto věřím, že týmy druhého sledu se budou výkonnosti Mercedesu přibližovat.

DavS73  |  29. 04. 2014 19:50

Zní to logicky, ale neznamená to, že Mercedes už má své mantinely nějak blízko. Jak jsem už psal, tak Redbull měl taky obrovský náskok a konkurenci se ho nedařilo sesadit čtyři roky. A kdyby nedošlo k tak drastické změně podmínek pro letošní sezónu, tak si troufnu tvrdit, že by RB vévodil dál.

Je to tak stát se může cokoliv ale myslím, že tak brzo k tomu nedojde. Možná tak v posledních 5 závodech a to jsem ještě skromnej by je mohl někdo dohnat. Rosberg nenaháněl Lewise protože především ten závod celej podělal od začátku a i kdyby nepodělal Lewise by nepředjel ten si jel svojí vlastní ligu i před stájovým kolegou. Zřejmě mu Lewis už nedovolil kouknout se na jeho telemetrii či setup :D

zeto  |  29. 04. 2014 17:51

Tak samozřejmě to je možné, nicméně při poslední GP jsem měl pocit, že Mer nejezdil zdaleka na plno. NR se na druhé místo dostal bez jakýchkoliv problémů a že nenaháněl LH bylo spíš taktické rozhodnutí kvůli šetření techniky, jehož důsledkem bylo i to, že se Alonsovi nevzdaloval. Ale myslím, že to byla jen taktika a kdyby bylo třeba, tak mohl v klidu zrychlit. Možná se pletu, ale měl jsem z toho takový pocit.