Prost: Konkurence může dohnat Mercedes během několika málo závodů

Alain Prost coby bývalý mistr světa a ambasador Renaultu je přesvědčený, že Mercedes nemá tak velký náskok, aby byl šampionát už rozhodnutý.

Uplynulým sezónám dominoval Red Bull s Renaultem, teď mají Francouzi zřejmě nejslabší pohonnou jednotku.

„Renault vždy akceptoval konkurenci, soutěž a výzvy,“ komentoval Prost pro Autosport. „Se svým programem měl trochu zpoždění a Mercedes možná náskok. To k tomu patří.

„Skutečnost, že udělali šasi a motor ve stejnou dobu a na takové úrovni integrace, může znamenat rozdíl. To musíme akceptovat.“

Navzdory velkým rozdílům v dosavadních závodech ale Prost věří, že dominance Mercedesu nemusí trvat dlouho.

„Nejdůležitější je pracovat a dosáhnout pokroku co nejdříve. Počkejme si další dva nebo tři závody, mohlo by to pak být jiné.“

„Renault vyhrál šampionát čtyřikrát a teď jsou outsideři, takže je to dobré i pro šampionát.“

Renault zrychlil v Číně o dvě sekundy

Další článek: Ferrari potřebuje přidat v mnoha oblastech, říká Alonso

20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
13. června | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
12. června | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
12. června | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz