Prost, Jordan a Walkinshaw dostali milióny za podpis Concordské dohody

Soudní řízení s Berniem Ecclestonem odhaluje některé zajímavé detaily o dění ve formuli 1 v době nedávno minulé. A také o osobnosti šéfa formule 1.
Prost, Jordan a Walkinshaw dostali milióny za podpis Concordské dohody

Ecclestone se brání před londýnským soudem obvinění, že způsobil škodu společnosti Constantin Medien, když uplatil Gerharda Gribkowskyho, aby zařídil hladký prodej podílu ve formuli 1 pod cenou společnosti CVC v roce 2006. Že k uplácení došlo, konstatoval už soud v Německu.

Během britského soudního procesu vyplavala na povrch jedna zajímavá skutečnost. Podle obžaloby měl Ecclestonův rodinný fond Bambino vyplatit po 10 miliónech dolarů Alainu Prostovi, Eddiemu Jordanovi a Tomu Walkinshawovi, aby za své týmy podepsali Concordskou dohodu 1998. Klíčové ale je, že peníze šly na osobní účty těchto tří osob, nikoliv na týmové účty.

"No, správná osoba, se kterou byste si o tom měli promluvit, je ten, kdo to řešil, protože já nevím, o co jde, a nic jsem s tím neměl společného," komentoval Ecclestone. "Netuším. Ale vím, že každý z těch týmů měl 10 miliónů."

Z minulosti se toho u soudu propírá hodně, ale Ecclestone se brání, že všechno vědět nemůže. "Víceméně spoléhám na své právníky a účetní, protože nemám čas číst vše," řekl. "Kdybych četl vše, co podepisuji, nemohl bych dělat to, co každý den dělám."

Právní zástupce Constantin Medien položil Ecclestonovi i jednu osobní otázku, zda je pravda, že nemá rád demokracii, nebo když někdo jiný mluví do řízení formule 1. "Ano, takový mám názor. A nejen ve formuli 1," odpověděl.

Další článek: Pirelli usiluje o tříletou smlouvu