Prosincové zasedání Světové rady možná vyřadí GP Velké Británie

Nebude-li do 9. prosince podpesána smlouva.

Ve Velké Británii ostře sledovaná kauza závodu formule 1 se možná blíží svému rozřešení. Po nesčetné sérii "definitivních" termínů by na návrh Komise F1 mohlo definitivně rozhodnout zasedání Světové rady motorsportu 10. prosince 2009, poslední v letošním roce.

To totiž naposled ratifikuje kalendář pro příští sezonu.

Jelikož promotér závodů formule 1 na novém okruhu v Donington parku nezískal potřebné finance a nový zájemce se do té doby těžko objeví, šéf formule 1 Bernie Ecclestone se snaží dohodnout s dosavadním dějištem britských velkých cen na okruhu Silverstone. Jednání ale váznou, a to ze stejných důvodů, jako vždy: Ecclestonovy finanční požadavky.

Ecclestone tak vyslal varování, že 9. prosince může být konec.

"Mají smlouvu, kterou nepodepsali. Mohou ji podepsat, pokud budou chtít," řekl Ecclestone. "Teď není žádná Velká cena Velké Británie. Jestli do té doby nepodepíší, Komise F1 9. prosince vyřadí závod z kalendáře."

Další článek: Nový tým Manor: Nováčci se na stávající týmy dotáhnou tak do tří let

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.