Propad formy Sauberu skryl moje zlepšení, říká Wehrlein

Pascal Wehrlein si myslí, že výkonnostní propad Sauberu ve druhé polovině letošní sezóny formule 1 skryl jeho zlepšení. Němec přitom zatím nemá jisté místo pro příští rok.
Propad formy Sauberu skryl moje zlepšení, říká Wehrlein

Člen programu Mercedesu Wehrlein se před letošní sezónou přesunul z Manoru do Sauberu, za který získal v první polovině sezóny body za osmé místo ve Španělsku a desáté v Ázerbájdžánu.

Sauber se však i přes další vývoj svého vozu s rok starou pohonnou jednotkou Ferrari propadl ve druhé polovině sezóny pořadím. Wehrlein od závodu v Baku nedokázal ve zbytku sezóny navázat na kvalifikace v Bahrajnu, Španělsku a Ázerbájdžánu, kde se dostal do druhé části.

Jeho týmový kolega Marcus Ericsson se pak do Q2 dostal pouze v prvních dvou závodech. Jednou se do Q2 probojoval také Antonio Giovinazzi, který v Austrálii a Číně nahradil zraněného Wehrleina.

Jeho výkony jsou nedoceněné, hájí Monisha Kaltenborn Wehrleina

Jeho výkony jsou nedoceněné, hájí Monisha Kaltenborn Wehrleina

Pro Wehrleina bylo maximem ve druhé polovině sezóny dvanácté místo ve Velké ceně Singapuru a pro Ericssona třinácté místo v Brazílii.

Na dotaz, zda si myslí, že v roce 2017 mohl ukázat svůj potenciál, Wehrlein odpověděl: „Myslím, že v první polovině sezóny ano. Ve druhé polovině byla ztráta několikrát až příliš velká, a i kdybychom ve druhé polovině sezóny měli dobrou rychlost, tak byste to nemohli vidět, protože ztráta byla příliš velká.“

„Například v Suzuce mě předposlední jezdec předjel o celé kolo, tak co tam můžete dělat? Z pohledu výsledků bylo (Španělsko) nejlepším závodem roku, ve druhé půlce sezóny jsem ale možná měl lepší závody, ale to jste nemohli vidět.“

„Jedním z nich byla Malajsie, byli jsme blízko postupu do Q2 a závod byl docela dobrý. Myslím, že (Brazílie) byla celkem dobrá z pohledu výkonnosti. Myslím, že jsme tam nebyli příliš daleko od Q2, jen jednu nebo dvě desetiny.“

„Vždy jsem odváděl maximum, myslím, že to je to nejdůležitější, co o sobě můžete říct, když se naskytla příležitost, tak jsme ji využili.“

„Vždy můžete dělat věci lépe a s více zkušenostmi si řeknete 'aha, jeden nebo dva závody zpátky jsem šel v nastavení tímto směrem, teď vím, že to bylo horší a měl bych jít tímto směrem'. Neustále se něco učíte, mohu ale říct, že jsem do toho vždy dával vše a je důležité, že když jsme mohli bodovat, tak jsem získal pět bodů.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Náročné první čtyři závody byly pro Hartleye skvělým úvodem do F1

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10