Promotér Grand Prix Brazílie věří, že závod zůstane na Interlagosu

Velká cena Brazílie se má od roku 2021 přestěhovat do Ria. Na Interlagosu ale nevěří, že se tak stane.
Foto: Getty Images / Robert Cianflone
Promotér Grand Prix Brazílie věří, že závod zůstane na Interlagosu | Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Budoucnost Velké ceny Brazílie po roce 2020 je ve hvězdách. Může zůstat na Interlagosu, přestěhovat se do Ria, nebo úplně zmizet z kalendáře.

Tamas Rohonyi, který je promotérem závodu na Interlagosu, se domnívá, že realistické jsou jen možnosti jedna a dvě. Konkrétně podle něj na 99 % zůstane F1 na Interlagosu. 

„Buď zůstane F1 tady, nebo nebude žádná brazilská GP,“ řekl Rohonyi pro Autosport.

Současná smlouva končí v roce 2020. O rok později se má jet v Riu, ale Rohonyi to komentoval ironicky s tím, že na místě budoucího okruhu jsou jen stromy a zvířátka. „Myslím, že je fyzicky nemožné, aby se tam v roce 2021 konala mezinárodní událost. Ale jsou lidé, kteří s tím nesouhlasí.“

„Rio se stalo možností kvůli podpoře prezidenta. Balsonaro měl Chase Careye po svém boku, když řekl, že F1 bude na 99 % v Riu. Dnes by to neřekl.“

Rohonyi se domnívá, že brazilský prezident byl uveden v omyl, když řekl, že nové místo v Rio Motorparku, které se má nacházet na pozemcích armády, může být připraveno tak rychle. 

Rohonyi očekává, že rozhodnutí o budoucnosti brazilské velké ceny přijde na začátku příštího roku a doufá v dlouhodobou smlouvu – dokonce až do roku 2030. 

„Je stále obtížnější pracovat s krátkodobými smlouvami. Velké společnosti  plánují dlouhodobě. Například Heineken má největší trh v Brazílii a tito kluci nepracují s výhledem na dva nebo tři roky.“

Rio de Janeiro v minulosti závody formule 1 hostilo. Okruh Jacarepagua, na kterém se jelo naposledy v roce 1989, už ale neexistuje.

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Vips si suverénním vítězstvím v kvalifikačním závodě zajistil pole position pro GP Macaa

Témata článku: ,