Proměnlivé podmínky Red Bullu nesedly

Ve výsledkových tabulkách došlo k paradoxní situaci. Red Bull, disponující nejlepší technikou, je na tom bodově hůř než největší soupeři.

O favoritech Grand Prix Číny bylo až do startu samotného závodu jasno. Red Bull si vyjel první řadu a chtěl zopakovat výsledek z loňska. Loni déšť rudým býkům svědčil, letos jim podle Webbera naopak bral vítr z plachet.

"Úplně nás sfoukli. Byl to velice těžký závod. Nebyli jsme dost rychlí. Jednoduché. Podmínky byly hodně proměnlivé. To však bylo společné pro všechny. Náš vůz je za takových okolností velice citlivý. Bylo to zajímavé. Víme, v čem tkvěla naše ztráta a naším úkolem je to napravit," řekl Australan.

Spokojen nemohl být ani Sebastian Vettel. Německému pilotovi se moc nezamlouvalo počínání Lewise Hamiltona, které je v šetření komisařů.

"Šestá pozice v cíli může být důležitá, nicméně naše hlavní soupeři dojeli před námi, což není hezké. Nebylo to pro nás jednoduché, oba jsme se v určitých chvílích hodně trápili. Jakmile jsme kolem sebe měli volno, byli jsme rychlí. Za podobných podmínek je výzvou i udržení momentální pozice. Musíme zjistit, proč jsme nebyli schopni jet rychle hned od začátku, zejména po restartování závodu. Po první zastávce jsme na tom s Hamiltonem byli podobně a prokousávali jsme se dopředu. Při té inkriminované zastávce jsem byl vpředu. Netuším, proč do mě ťukl. Doufal jsem, že mě kvůli tomu nepostihne defekt nebo něco podobného. Na trati byl rychlejší. Uvidíme, jak to dopadne."

Další článek: Čínu dobyl McLaren, zvítězil Button

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00