Projekt Grand Prix v ulicích New Yorku znovu ožil

Sen Bernieho Ecclestona o závodu formule 1 v ulicích New Yorku s mrakodrapy na pozadí by se přeci jen mohl uskutečnit, v USA se objevil nový projekt.
Projekt Grand Prix v ulicích New Yorku znovu ožil

Plány na závod v New Yorku existovaly už před podpisem smlouvy s Austinem, který uvítá Grand Prix příští rok. Z projektu městského závodu nakonec sešlo, ale teď se objevil nový.

"V těchto ekonomicky nejistých dobách, kdy je každý zdroj přímých i nepřímých příjmů životně důležitý, by náš vlastní závod formule 1 mohl být vzpruhou pro naše občany," uvedli ve společném prohlášení starostové západního New Yorku a Weehawkenu.

"Nicméně musíme zajistit, aby finanční přínosy plynoucí z výsady pořádat tyto závody v našem městě byly rovnoměrně rozděleny, a že nebude použit jediný dolar z daní. Skupina investorů nám už řekla, že by naše města dostávala každoroční kompenzace. Pokud postoupíme směrem k realizaci, vyvineme maximální úsilí, aby si lidé z našich měst tyto závody užili."

Závod by se měl jet v ulicích města, předběžně se počítá s Boulevard East a River Road. Do kalendáře by New York, respektive New Jersey chtělo už v roce 2013. Skupinu investorů, která za projektem stojí, vede Leo Hindery junior, jenž má zkušenosti se závoděním v Le Mans.

Původní plán na závod v New Jersey počítal s okruhem v Liberty State parku, ale občanská opozice byla příliš silná.

Diskuze (70) Další článek: Ferrari bude hrát ve zbývajících závodech klíčovou roli, věří Montezemolo
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00