Projekt Grand Prix Ameriky v New Jersey má své šéfy

Američané se připravují na formuli 1 na dvou frontách. Zatímco v Austinu budují okruh na Grand Prix v letošním roce, v New Jersey se připravují na závod v sezóně 2013.
Projekt Grand Prix Ameriky v New Jersey má své šéfy

Jelikož se potíže Austinu podařilo zřejmě definitivně zažehnat, budou mít Spojené státy příští rok hned dvě Grand Prix. Vedle Austinu se pojede i v New Jersey, na plán městské trati se můžete podívat zde.

New Jersey čeká méně práce než Austin, protože nemusí budovat okruh na holé pláni, přesto se jedná o projekt nemalých rozměrů. Do čela promotérské organizace byl proto nominován Tom Cotter. Ten pracuje v motorsportu v oblasti vztahů s veřejností (PR) od roku 1985, kdy začínal na Charlotte Motor Speedway. S postupem času vybudoval vlastní firmu na PR, kterou prodal v roce 2000.

Sedmapadesátiletý Cotter přiznal, že si nehledal novou práci, ale projekt formule 1 považuje za natolik výjimečný, že se nechal přesvědčit, aby na něm pracoval.

Vedle Cottera byl do role provozního ředitele Grand Prix nominován Dennis Robinson. Oba tak doplní Lea Hinderyho, který projekt městského závodu vede od jeho loňského oznámení.

Další článek: Senna: Nemám konkrétní cíle, místo jsem nezískal jen díky sponzorům

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10