Prohlášení týmů po závodě v Kanadě

Černý den zažili Lotus, Marussia a Caterham. Ani jeden jejich vůz do cíle nedorazil. Závod také poznamenala nehoda nehoda Péreze a Massy v závěru.
Prohlášení týmů po závodě v Kanadě
Seznam kapitol
  1. Úvod
  2. Williams
  3. McLaren
  4. Force India
  5. Toro Rosso
  6. Lotus
  7. Sauber
  8. Caterham
  9. Marussia

Nico Hülkenberg (5.)

Němec po souboji s Alonsem a Buttonem nakonec skončil na páté pozici. „Safety car na startu mi příliš nepomohl, jelikož jezdcům na superměkké směsi to umožnilo natáhnout jejich stinty. Tím, že jsem byl na jiné strategii oproti ostatním, jsem za sebou stále někoho měl. Byla to zábava, ale také to bylo náročné, obzvlášť na konci, kdy jsem měl za sebou už dlouhý stint na superměkké směsi.”

Sergio Pérez (11.)

Mexičan v závodě skončil v posledním kole po kolizi s Massou. Je však v pořádku. „V nájezdu do první zatáčky jsem bránil svou pozici, když do mě zezadu narazil. Byl to velký náraz, ale jsem v pořádku. Jsem smutný za tým, jelikož to byl skvělý závod a strategie jedné zastávky vycházela skvěle. Daniel (Ricciardo) se přede mě dostal, když jsem měl elektrický problém na voze, pro posledních pár kol se mi podařilo celý systém restartovat. Stupně vítězů dnes byly reálné a jsem zklamaný, že jsme přišli o body.”

Robert Fernley (zástupce šéfa týmu)

„Stejně jako v předchozích závodech vypadala naše rychlost opravdu dobře a jsme přesvědčeni, že to proměníme v další dobrý výkon v Rakousku.

Předchozí kapitola Následující kapitola

16:58 | Robert Kubica znovu usedne do vozu formule 1. V pátek odjede první trénink s vozem Alfy Romeo. Nahradí Giovinazziho.
10:18 | F1 v Rakousku bude od příštího roku vysílat Red Bullem vlastněná Servus TV...
6. července | Balíček vylepšení, který mělo Ferrari nasadit v Maďarsku, přiveze tým už tento víkend na Red Bull Ring... nebo alespoň jeho část.
6. července | Alex Zanardi absolvoval v pořadí už třetí operaci. Trvala pět hodin a byla zaměřena na rekonstrukci lebky a stabilizaci oblastí postižených traumatem.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10