Prohlášení týmů po závodě v Kanadě

Černý den zažili Lotus, Marussia a Caterham. Ani jeden jejich vůz do cíle nedorazil. Závod také poznamenala nehoda nehoda Péreze a Massy v závěru.
Prohlášení týmů po závodě v Kanadě
Seznam kapitol
  1. Úvod
  2. Williams
  3. McLaren
  4. Force India
  5. Toro Rosso
  6. Lotus
  7. Sauber
  8. Caterham
  9. Marussia

Jenson Button (4.)

Britovi fantasticky vyšel závěr závodu, kdy se v posledních dvou kolech probojoval z osmé na čtvrtou pozici, na které také dojel. „Skvělý závod! Úvodní stint na měkčí směsi pneumatik pro mě byl obtížný, tak jsem se rozhodl pro docela brzkou výměnu na tvrdší směs. Zůstal jsem ale zaseknutý v provozu. Nakonec jsem se ale probojoval dopředu. Měl jsem štěstí s Fernandem (Alonsem) a Nicem (Hülkenbergem). Fernando Nica málem trefil ve vlásence a musel jet na vnitřek. Oby byli dlouzí a já se před ně dostal. Je potěšující, že se zlepšujeme.”

Kevin Magnussen (9.)

Dán je se závodem spokojen. Letos po čtvrté se dokázal umístit v bodované desítce „Před závodem jsem si řekl, že bych byl šťastný, kdybych dnes odpoledne získal nějaké body. Byl to ale docela náročný a frustrující závod. Je to těžké, když se musíte soustředit na pneumatiky. Na konci jsem bojoval s Vergnem, ale zkrátka jsem neměl rychlost na to jej předjet.”

Eric Boullier (závodní ředitel)

„Z pohledu čisté rychlosti jsme neměli na čtvrté místo, ovšem kombinací dobré strategie, některých výborných komunikací mezi boxy a jezdcem a agresivním přístupem ze strany jezdců jsme dotlačili oba vozy na body.”

Předchozí kapitola Následující kapitola

10:17 | Hodně se diskutuje o možnosti, že bychom mohli vidět Alonsa ve F1 už letos. Je spíše nepravděpodobné, že by nahradil Ricciarda v závodech, ale mohl by absolvovat páteční tréninky. S ohledem na stabilitu pravidel by to dávalo smysl.
16:58 | Robert Kubica znovu usedne do vozu formule 1. V pátek odjede první trénink s vozem Alfy Romeo. Nahradí Giovinazziho.
7. července | F1 v Rakousku bude od příštího roku vysílat Red Bullem vlastněná Servus TV...
6. července | Balíček vylepšení, který mělo Ferrari nasadit v Maďarsku, přiveze tým už tento víkend na Red Bull Ring... nebo alespoň jeho část.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10