Prohlášení týmů po posledním závodě sezóny

Reakce jezdců na poslední závod sezóny 2014 v Abú Dhabí.
Prohlášení týmů po posledním závodě sezóny
Seznam kapitol
  1. Úvod, Red Bull
  2. McLaren
  3. Lotus
  4. Caterham
  5. Force India
  6. Sauber
  7. Toro Rosso

Daniel Ricciardo

Po vyloučení z kvalifikace startovali oba jezdci Red Bullu z boxové uličky. Daniel Ricciardo nakonec skončil čtvrtý a dokonce zajel i nejrychlejší kolo závodu. Sebastian Vettel svůj poslední závod u Red Bullu už tak dobrý neměl. I on ale nakonec dokončil na bodech.

„Jsem opravdu šťastný. Myslím, že to byl skoro bezchybný závod po všech stránkách od mé strategie po zastávky v boxech. Šlo to dobře, udělali jsme vše, co jsme potřebovali,“ říká Ricciardo. Australan si podle svých slov závod pořádně užil.„ Bod by byl dobrý, ale čtvrté místo po startu z boxové uličky je opravdu cool.“ 

Sebastian Vettel

Rozdíl mezi sezónami Ricciarda a Vettela dokreslil i poslední závod, ve kterém se Vettelovi tak dobře nedařilo. „Cítil jsem se na víc, ale když jsem se na začátku zasekl za Kevinem, tak to bylo docela těžké. S dneškem nemohu být úplně spokojen,“ hodnotí závod Vettel.

„Myslím, že to byla neuvěřitelná cesta v posledních šesti letech. Když jsme začali pracovat společně, nečekali jsme, že získáme čtyři tituly mezi jezdci a konstruktéry v řadě.“ Vettel podle svých slov navázal v týmu řadu přátelství, která vydrží po velmi dlouhou dobu. Red Bullu závěrem nezapomněl poděkovat. „Chtěl bych poděkovat za vše Red Bullu i jeho týmu. Budou mi chybět. Na další rok se cítím připraven.“

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Následující kapitola

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00