Prohlášení týmů po pátku v Singapuru: Red Bull a Ferrari nahoře

Přinášíme reakce týmů po pátku. Ferrari a Red Bull mají v Singapuru dobrou formu, ale Mercedes bude i tak favoritem na zisk pole position. Alexander Rossi pak svůj debut v F1 nezačal úplně nejlépe.
Prohlášení týmů po pátku v Singapuru: Red Bull a Ferrari nahoře
Seznam kapitol
  1. Red Bull
  2. Ferrari
  3. Mercedes
  4. Manor
  5. McLaren

Sebastian Vettel (4./5.)

Čtyřnásobný mistr světa je s pátečními jízdami v Singapuru spokojen, velmi dobrou rychlostí se přitom jeho vůz prezentoval při dlouhých jízdách. Vettel ale věří, že Mercedes ještě neodkryl všechny své karty.

„Po pátku je vždy obtížné cokoliv předpovídat, myslím ale, že to pro nás byl dobrý den.“

„Zdá se, že vůz funguje a myslím, že se stále můžeme zlepšit. Mercedes bude samozřejmě rychlý. Nevím, co se s nimi dnes stalo, zdáli se být trochu pomalejší. Jsem si ale jistý, že zítra se to změní. Mercedes obvykle v pátek neukazuje vše.“

„Nebyl jsem ale tak úplně spokojen s krátkými jízdami, takže myslím, že se musíme trochu zlepšit pro kvalifikaci. Z pohledu závodu to vypadá docela dobře, tam rychlost mít budeme. Je ale jen pátek, takže musíme zůstat nohama na zemi.“

Kimi Räikkönen (5./2.)

Dobře si v pátek vedl také druhý pilot Ferrari Kimi Räikkönen. Po pátém místě v prvním tréninku zajel v tom druhém druhý čas, když zaostal o pouhých 39 tisícin za Daniilem Kvjatem.

„Bylo to více méně OK, vždy je co zlepšovat, ale bylo to v pořádku,“ řekl ke svému pátečnímu výkonu Fin.

„Je jen pátek, je proto těžké cokoliv číst z časů na kolo. My dělali naše klasické věci. Mercedes a Red Bull vypadají rychle, ale jak jsem řekl, je to jen pátek. Uvidíme, co se stane. Snad budeme mít zítra dobrý den.“

Předchozí kapitola Následující kapitola

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.